gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Sanatta Kısa Kısa KONSERLER...
KONSERLER...

Yine ve yeniden George Dalaras

Kırk yıllık kariyeri boyunca yetmişe yakın albüme imza atan Yunanistan’ın en ünlü sanatçılarından George Dalaras, Rebetikodan Latin müziğine uzanan müziğiyle 19 ve 20 Ağustos’ta Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda olacak.

Sanatçıya, Şef Hakan Şensoy şefliğindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşlik edecek.

Tuluyhan Uğurlu’nun zirvedeki konseri

Piyanist Tuluyhan Uğurlu, Avrupa’nın en yüksek binası Sapphire’in 236 metredeki Seyir Terası’nda klasik müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 12 ve 13 Ağustos akşamları saat 21.30’da gerçekleşecek konserlerde Uğurlu, yine bir ilke imza atarak Sapphire’in zirvesine ilk kez piyano çıkaracak ve 360° İstanbul manzarası eşliğinde ‘Sonsuza Kadar İstanbul’ isimli yeni albümünden bölümler seslendirecek.

Pera Müzesi’nde ‘Şimdiki Zamanlar’

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, 20 Temmuz - 2 Ekim tarihleri arasında, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin resim, heykel, baskı, grafik, animasyon, seramik, cam ve iç mimarlık bölümü öğrencilerinden 111 genç sanatçının 82 yapıtını Türkiye ve uluslararası sanat çevreleriyle buluşturuyor. Pera Müzesi’nin üç katına yayılan sergideki yapıtlarında gençlerin kişisel üsluplarıyla ifade ettikleri kendilerine ait dünyayı keşfedebilirsiniz. www.peramuzesi.org.tr  

‘Kâğıt Gemi’ Sergisi Kare Sanat Galerisi’nde

Kare Sanat Galerisi, 3 Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında ‘Kâğıt Gemi’  adlı desen sergisini ağırlıyor. Sergide Kemal Seyhan, İpek İnal, Mustafa Pancar, Tan Cemal Genç ve Çağrı Saray yer alıyorlar.  Sergide yer alan işlerin yapısal olarak ‘tekrar’ı kullanmaları, onların ortak yanını oluşturuyor. İşlerin toplamında bütüncül bir stili geliştirme kaygısından çok, desende çeşitli anlatım biçimlerinin araştırıldığı görülüyor. Tel: 212 240 44 48

Santral istanbul’daki sergi için son günler

‘20. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı’ adı ile Mart ayından beri süregelen sergide,  Fahrelnissa Zeid, Fikret Muallâ, Hakkı Anlı, Abidin Dino, Ferruh Başağa, Selim Turan, Avni Arbaş, Nejad Devrim, İlhan Koman, Mübin Orhon, Adnan Çoker, Burhan Doğançay, Ömer Uluç, Albert Bitran, Yüksel Arslan, Mehmet Güleryüz, Komet, Alaettin Aksoy, Ergin İnan ve Koray Ariş’in eserleri yer alıyor. Öner Kocabeyoğlu’nun özel koleksiyonundan seçilen ve ana galeri’nin üç katına yayılan koleksiyon, ‘Figüratif’ ve ‘Soyut’ olmak üzere iki temel grupta sergileniyor. 31 Temmuz son gün!

Tel: 0212 311 78 22

Çırağan Sarayı Heykel Galerisi gençleri destekliyor

Çırağan Sarayı Heykel Galerisi, 30 Temmuz-29 Eylül tarihleri arasında ‘Genç Heykel II’ adlı sergiye ev sahipliği yapacak. Çırağan Heykel Galerisi’nin genç heykeltıraşlara destek vermek amacıyla Arte İstanbul ile iş birliği yaptığı bu sergide, Evren Erol, Cemil Güç, Ayhan Mutlu, Sesil Beatris Kalaycıyan, Serhan Yüksel, Işık Özçelik ve Meliha Sözeri gibi gençlerin eserleri sergileniyor.

Tel: 0212 326 46 46

Hanedan ve Kamera

 Aygaz’ın katkıları ve Sadberk Hanım Müzesi işbirliğiyle, 7 Temmuz – 2 Eylül tarihleri arasında, ‘Hanedan ve Kamera- Osmanlı Sarayı’ndan Portreler’ adlı fotoğraf sergisi,  Aygaz Genel Müdürlük Binası’nda tarih ve sanat meraklılarıyla buluşuyor. Küratörlüğünü Bahattin Öztuncay’ın yaptığı ve Ömer M. Koç’un kişisel koleksiyonundan seçilen fotoğraflardan oluşan sergide; Osmanlı sultanları ve hanedan üyelerinin saray fotoğrafçıları tarafından çekilmiş porte fotoğrafları yer alıyor.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Tuna SAYLAĞ Sanatta kısa kısa tunasaylag@gmail.com
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Yine ve yeniden George Dalaras

Kırk yıllık kariyeri boyunca yetmişe yakın albüme imza atan Yunanistan’ın en ünlü sanatçılarından George Dalaras, Rebetikodan Latin müziğine uzanan müziğiyle 19 ve 20 Ağustos’ta Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda olacak.

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008