gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
İsrail Güney Sudan'ı tanıdığını açıkladı
İsrail Güney Sudan'ı  tanıdığını açıkladı

İsrail, BM'nin Filistin Yönetimi'ni devlet olarak tanıması ihtimaline karşı uyarıda bulundu ve görüşmeler neticesinde bağımsızlığını ilan eden Güney Sudan'ı devlet olarak tanıdı


İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu İsrail'in, Güney Sudan'ı bağımsız bir devlet olarak resmen tanıdığını açıkladı. Mecliste yaptığı konuşmada İsrail Başbakanı, Güney Sudan’a başarılar diledi. Netanyahu ayrıca barıştan yana olan Güney Sudan ile işbirliği yapmaktan memnun olacaklarını da belirtti. İsrail İçişleri Bakanı Eli Yishai, Güney Sudan'dan geçtiğimiz yıllarda İsrail'e göç eden ve mülteci olarak gelenlerin iadesi konusunda bağımsız Güney Sudan ile görüşmelerin bir an önce başlaması gerektiğinin altını çizdi. İsrail'in Güney Sudan'ı bağımsız bir devlet olarak tanıma kararının, Eylül 2011' de Birleşmiş Milletler'in ‘Filistin Devleti’nin bağımsızlığını tanıması karşısında duran İsrail tarafından alınması eleştirildi. Ancak İsrail, Güney Sudan'ın bağımsızlığının görüşmeler sonucunda alınan bir karar olduğunu ve hiçbir devletin tek taraflı bağımsızlığını ilan edemeyeceğini açıkladı. 

Güney Sudan, 2005 yılında Hıristiyanlar ve Müslümanlar arasında yıllardır devam eden savaşı bitiren anlaşmayı imzalamış ve Ocak 2011 yılında Sudan'dan ayrılma kararı almıştı. Güney Sudan'ın başkenti Juba olarak kabul edildi.


Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008