gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Maccabiat Junior Futsal Takımıyla spor dolu güzel Bir hafta sonu!
Maccabiat Junior Futsal Takımıyla spor dolu güzel Bir hafta sonu!

 

Büyükada’da bir pazar günü, hem de beklenildiği gibi yağmurlu ve serin bir hava… Ama tüm bu olumsuz koşullara rağmen Maccabiat Junior Futsal Takımı oyuncuları eksiksiz bir şekilde kramponları ve formalarıyla sabahın erken saatlerinde adadaki Yıldırımspor Tesisleri’ndeydi. Neden yağmurlu havada ve pazar günü erken saatte Yıldırımspor’daydı diye soruyorsanız cevabı…

Maccabiat Junior Futsal takımı bu sene şanslarına ikisi de birbirinden değerli iki koça sahip; Beri Pardo ve Shay Nahmias. Aslında, kendileri de bundan birkaç sene öncesine kadar Maccabiat oyuncularıydı, hem de Dünya ve Avrupa üçüncülük madalyalarına sahip ikisi de. Hatta ve hatta bu sene de Open takımıyla turnuvaya katılmak isteseler de Junior takıma koçluk yapmayı tercih ettiler; çünkü sene başında onlara iki seçenek verilmişti. Ya küçük takımın koçu olacaktı ya da büyük takımla birlikte top koşturacaktı. Onların tercihi mi? Tabi ki de Junior Futsal takımı koçluğu…

Takım ruhuyla geçirdikleri geçtiğimiz pazar gününe gelince; saat 10.30’da top başı yaptılar. Taktik çalışmaları ve düz koşularla geçen antrenmanda, takım içindeki sıcak arkadaş ilişkileri ön plandaydı. Koçlarla oyuncular arasındaki iletişim ise, aralarındaki yaş farkının az olması sayesinde çok sıcaktı. Birkaç saatlik antrenmandan sonra ise tüm oyuncular tesisten çıkıp iskeleye indiler.

Yıldırımspor’a saat 15.00 gibi tekrar dönen oyuncuların, yaklaşık bir buçuk saat serbest zamanı vardı. Kimi basketbol, kimi futbol oynadı; kimi ise dinlenmeyi tercih etti. Dinlenme süresi bittikten sonra ise saat 16.30 gibi bir hazırlık maçı yaptılar. Sami Ergamilidi, Berty Shalom, Haymi Bahar, Vedat Behar, Deyvi Halfon ve Sami Morhayim (bendeniz)’den oluşan takımla yapılan maç güzel görüntülere sahne oldu Büyük bir rekabet ve dostluk içinde geçen karşılaşma da güzel goller atıldı. Futsal takımının yaklaşık dört farklı kazandıkları maçta, dinçliği ve kondisyon açısından güçlü olmaları göze çarptı.

Beri Pardo ve Shay Nahmias’ın kişisel girişimleriyle bütün bir hafta boyunca devam edecek olan kampın futsal takımına her anlamda iyi gelecek gibi gözüküyor. Bu sene birincilik için büyük iddiası olan Junior takımımıza Şalom-Spor olarak başarılar diliyoruz.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Sami MORHAYİM
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008