gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
İHH’dan çelişkili açıklamalar

Hürriyet’e bir açıklamada bulunan İHH yöneticisi ve filo sözcüsü Hüseyin Oruç, “Planlarımızı yeniden değerlendiriyoruz. Kapımızın eşiğinde yaşanan gelişmelere göz yumamayız” dedi.

Oruç, gazeteye yaptığı açıklamada, “Hedefimiz Gazze’ye yolculuk yapmak değil. Bir gemi göndererek de filoyu iptal ederek de amacımıza hizmet edebileceğimizi düşünüyoruz” dedi. Yeni koşulları değerlendireceklerini belirten Oruç, “Komşumuz Suriye’de yaşanan gelişmeler çok kritik” yorumunu yaptı.

Diğer taraftan İHH'nın Twitter sayfasından yapılan açıklamada, haber yalanlandı; "II. Özgürlük Filosu 27 Haziran'da yola çıkacak. Filonun iptali söz konusu değildir" denildi.

 

 

İHH: “İsrail’e mesaj göndermedik”

İHH yetkilileri, İsrail’in Yedioth Ahronoth gazetesinde yer alan ve örgütün Türkiye’deki Yahudi Cemaati aracılığıyla İsrail’e mesaj gönderdiğini belirten haberi yalanladı. İsrail gazetesinin yer verdiği haberde, İHH’nın İsrail’e “Filoyu uluslararası denetime açmaya hazırız” mesajı gönderdiği yer alıyordu.

Haberle ilgili olarak hurriyet.com.tr'ye açıklama yapan İHH sözcüsü Serkan Nergis, gemilerin İsrail dışında herhangi bir ülke ya da kurumun denetime açılabileceğini uzun süredir söylediklerini belirtti. Nergis, İHH’nin İstanbul’daki Yahudi toplumu aracılığıyla İsrail hükümetine şiddet istemedikleri yönünde mesaj göndermelerinin ise söz konusun olmadığını söyledi.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Hürriyet’e bir açıklamada bulunan İHH yöneticisi ve filo sözcüsü Hüseyin Oruç, “Planlarımızı yeniden değerlendiriyoruz. Kapımızın eşiğinde yaşanan gelişmelere göz yumamayız” dedi.

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008