gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Musevi Cemaati’nden bir kez daha Pakistan’a uzanan yardım eli
Musevi Cemaati’nden bir kez daha Pakistan’a uzanan yardım eli

Türk Musevi Cemaati Pakistan’da 2010 yılında meydana gelen sel felaketinden etkilenen çocuklara yönelik yardıma bu yıl da devam ediyor.

Söz konusu sel felaketinde zarar gören ve Pakistan’ın Pencap Eyaleti’nde Dera Gazi Khan çevresindeki geçici kamplarda konuk edilen çocukların öğrenim ve eğitiminin sağlanması amacına yönelik olarak American Jewish Joint Distribution Commitee (AJJDC) katkılarıyla oluşan Türk Musevi Cemaati’nin bu ikinci bağışı, Türkiye Hahambaşısı Rav İsak Haleva tarafından, bu alandaki yardımları koordine eden Uluslararası Mavi Hilal Geliştirme Vakfı Başkanı Mustafa Baca’ya teslim edildi.

Sel felaketinden zarar gören çocukların özellikle eğitim öğretim araç gereçlerinin temininde kullanılacak bağışın iletilmesi esnasında bir konuşma yapan Hahambaşı Rav İsak Haleva, insana yapılan yatırımın en kutsal yatırımlardan biri olduğunu belirterek, bilhassa çocuklara yapılan eğitim öğretim hizmet ve yatırımlarının insanların geleceği adına en önemli güvence olduğunu vurguladı.

Düzenlenen törende Hahambaşı Rav İsak Haleva ile birlikte Türk Musevi Cemaati Başkan Vekili İshak İbrahimzade, Basın ve Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Koordinatör Deniz Saporta, Cemaat Mali İşler Sorumlusu Jak Strugo ve Antakya Musevi Cemaati Başkanı Şaul Cenudioğlu da hazır bulundu.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Türk Musevi Cemaati Pakistan’da 2010 yılında meydana gelen sel felaketinden etkilenen çocuklara yönelik yardıma bu yıl da devam ediyor.

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008