gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Facebook'ta 3. Intifada çağrısı
Facebook'ta 3. Intifada çağrısı

300 binden fazla üyesi bulunan ve İsrail’e karşı 3. İntifada’nın başlatılmasını hedefleyen bir Facebook sayfası şiddet çağrısı yaptığı gerekçesiyle kapatıldı

İftira ve Karalama ile Mücadele Birliği (Anti-Defamation League, ADL) 3. İntifada çağrısı yapan grubu kapatmayı reddeden Facebook ile ilgili resmi şikayette bulundu.

ADL’in Ulusal Direktörü Abraham H. Foxman, “Facebook üzerinde açılan bu grup, net olarak terör eylemlerine teşvik amacı içermektedir. Grubun yöneticileri, amaçlarının barışçıl olduğunu söylüyorlar ancak ilk 2. İntifada'nın devamı olacak eylemler için çağrılar yapılıyor. Gazze’den atılan roket sayısındaki artış, Fogel ailesinin katliamı ve Kudüs’teki bombalama eylemi düşünülürse 3. İntifada çağrısının barışçıl olduğunu düşünmek saflıktan başka birşey değildir” dedi.

1. İntifada her iki taraftan 2400, 2. İntifada da ise 7700 kişinin hayatını kaybettiği düşünülürse oldukça ciddi sonuçları olan bir çağrı.

300 binden fazla üyesi bulunan grup, İsrail’e karşı 3. İntifada’nın başlatılmasını hedefliyor ve sayfanın kapatılması takdirde tüm Müslümanların ebediyen Facebook’u boykot edeceği yönünde uyarıda bulunuyor.

Salı günü Facebook, İsrail'e karşı 3. İntifada çağrısı yapan sayfayı kaldırdığını duyurdu. Facebook'ta herkesin fikirlerini savunma hakkı olduğunu dile getiren site yöneticilerinden Debbie Frost, genellikle bir ülke, din veya politik partilere karşı olan sayfaları kapatmadıklarını belirtti. Frost, bu örnekte açıkça nefret söylemlerinin bulunması ve şiddet çağrısı yapılması nedeniyle kapatma kararı aldıklarını açıkladı. Sayfada birçok video ve söylemle İsraillilerin ve Yahudilerin öldürülmesi çağrısı yapılırken Kudüs'ün şiddet kullanarak ele geçirilmesi gerektiği vurgulanıyordu.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
300 binden fazla üyesi bulunan ve İsrail’e karşı 3. İntifada’nın başlatılmasını hedefleyen bir Facebook sayfası şiddet çağrısı yaptığı gerekçesiyle kapatıldı

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008