gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Neve Şalom Vakfı'nın görev devir teslimi
Neve Şalom Vakfı'nın görev devir teslimi

Neve Şalom Vakfı’nda 2004-2010 yılları arası görev alan Başkan Jozef Nassi ve yönetim kurulu üyeleri  NŞKM’de yapılan özel bir gecede onurlandırıldı

Neve Şalom Vakfı 2006-2010 çalışma döneminde görev yapan yönetim kurulu üyelerinin devir teslim töreni, 15 Mart  Perşembe akşamı Neve Şalom Kültür Merkezi’nde Hahambaşı Rav İsak Haleva, Cemaat Başkanı Sami Herman, Aşkenaz Cemaati Başkanı Binyamin Poluman, Cemaat Onursal Başkanı Bensiyon Pinto, Bet-Din üyeleri, Hahambaşılık müşavirleri, cemaat dernek, vakıf ve kurumlarının başkan ve üyeleriyle eşlerinden oluşan yaklaşık 300 kişilik davetli topluluğuyla gerçekleştirildi. Yeni dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Niso Morhayim’in açılış konuşmasıyla başlayan tören, görevini devreden önceki dönem Başkanı Jozef Nassi’nin Neve Şalom Vakfı yönetiminde geçirdiği 20 yılın özetini konu alan barkovizyon gösterisiyle devam etti. Ardından kürsüye çıkan Jojo Nassi, başkanlığı döneminde yönetim kurulunda yer alan çalışma arkadaşlarına tek tek teşekkür ederek kendilerine birer plaket verdi. Nassi konuşmasında, başkanlığı döneminde birlikte mesai sarf ettiği cemaat idarecileri, dernek, vakıf, kurum başkanlarına ve yöneticilerine ayrıca teşekkür etti.

Kısa bir aradan sonra, Neve Şalom çalışanları ve Barınyurt yönetimi Nassi’ye birer plaket takdim ettiler. Ardından kürsüye davet edilen geçmiş dönem Başkanı Silvyo Ovadya, aynı dönemde birlikte çalıştığı Jozef Nassi hakkında anılarını aktardığı bir konuşma yaptı. Türkiye Musevi Cemaati Başkanı Sami Herman, yaptığı konuşmanın ardından Hahambaşı Rav Haleva, Bensiyon Pinto,  Silvyo Ovadya ile birlikte Nassi’ye özel olarak hazırlanmış bir şilt verdi.

Sonrasında Jojo Nassi, vakfın yeni dönem Başkanı Daryo Katalan’ı kürsüye davet ederek yönetim kurulu toplantılarının simgesi haline gelen başkanlık zilini kendisine devretti.  Katalan, görevi devralmasının ve yaptığı başkanlık konuşmanın ardından, yönetim kurulu kararıyla kendisine Neve Şalom Vakfı Onursal Başkanlığı unvanı verilen Şapat Aviyente’yi kürsüye davet etti ve beratını takdim etti.

 Katalan, vakıf yönetim kurulu tarafından Nassi adına yaptırılan bahçenin sertifikasını kendisine verdi. Neve Şalom yönetim kurulunca özel olarak yaptırılan, Neve Şalom Sinagogu tevasının temsili maketi şeklindeki şilt, Daryo Katalan tarafından Hahambaşı Rav Haleva’nın da katılımıyla Jojo Nassi’ye verildi.

Gece, Başkan Daryo Katalan’ın tüm yeni dönem yönetim kurulu üyelerinin birlikte pasta kesmeleriyle sonlandı.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Neve Şalom Vakfı’nda 2004-2010 yılları arası görev alan Başkan Jozef Nassi ve yönetim kurulu üyeleri  NŞKM’de yapılan özel bir gecede onurlandırıldı

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008