gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Vatikan, Yahudileri temize çıkarıyor
Vatikan, Yahudileri temize çıkarıyor

Bu ay yayımlanması beklenen bir kitapla Papa XVI. Benedikt, İsa’nın çarmıha gerilmiş olmasından yüzyıllardır sorumlu tutulan Yahudileri temize çıkarıyor

Vatikan’dan yapılan açıklamaya göre, yeni yayımlanacak kitapta, İsa’nın mahkum edilmesinde Kudüs’teki Tapınak aristokrasisinin etkin olduğu, Yahudi halkının tümünün sorumluluk taşımadığı ileri sürülmekte.

World Jewish Congress (Dünya Yahudi Kongresi) Başkanı Ronald Lauder yaptığı açıklamada; “Olaydan 2000 yıl sonra Katolik Kilisesi’nin bu olaya açıklık getirmiş olması, Yahudi toplumunun bu sorumluluktan arındırılması büyük önem taşıyor. Ayrıca antisemitizme karşı atılmış bir adımdır. Romalılar tarafından çarmıha gerilen İsa’nın öldürülmesinden sorumlu tutulan Yahudiler tarih boyunca çeşitli işkencelere ve kıyımlara uğradılar.” dedi.

Günlük İtalyan gazetelerinden Il Fatto’da yazan Vatikan konusunda uzman gazeteci Marco Politi, Papa XVI. Benedikt’in bu kitabının,Yahudi karşıtlığının temelini oluşturan bu olguyu ciddiye almadığının göstergesi olduğunu söyledi.

Dünya Yahudi Kongresi Başkanı Ronald Lauder, bu göreve geldiğinden beri Papa XVI. Benedikt ile iki kez bir araya geldi. İkilinin son görüşmesi 2010’un Aralık ayında gerçekleşti.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Nelly BAROKAS
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Bu ay yayımlanması beklenen bir kitapla Papa XVI. Benedikt, İsa’nın çarmıha gerilmiş olmasından yüzyıllardır sorumlu tutulan Yahudileri temize çıkarıyor

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008