gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Sanatta Kısa Kısa /Özgür kadın portreleri FKM’de

Akbank 7. Kısa Film Festivali başladı

 

Akbank 7. Kısa Film Festivali 7 Mart Pazartesi günü kısa filmler, atölye çalışmaları ve söyleşilerle dolu bir programla başladı. Festival’e başvuran 430 filmin arasından oluşturulan yarışma ve yarışma dışı bölümlerin yanı sıra festivalin uluslararası bölümünde İsrail, Almanya, Yunanistan, Avustralya, İngiltere, Finlandiya, İran, ABD, Kanada, Brezilya, Singapur, İsveç ve İspanya’dan gelen bol ödüllü kısa filmler sinemaseverlerle buluşacak. Festivalin ‘Deneyimler’ bölümü, kısa film alanında yapımcılık, yönetmenlik, senaristlik ve oyunculuk yapmış çok yönlü ve yetenekli bir ismi Karine Blanc’ı konuk ediyor. Paris’te yaşayan sanatçının festival kapsamında üç kısa filmi gösterilirken, ayrıca sanatçının deneyimlerini aktaracağı bir de söyleşi gerçekleştirilecek. Festival 17 Mart akşamı sona erecek.

Cape Verde’nin divası Carmen Souzageliyor

Müziği misyonu olarak gören ve kendisini en iyi müzikle ifade ettiğini söyleyen Carmen Souza, mesleğine 17 yaşında bir Lusophone Gospel Korosu’nda başladı. Theo Pas’cal, Ella Fitzgerald, Horace Silver, Luis Morais, Cesária Évora, Joe Zawinul, Bill Evans, Nina Simon, Billie Holiday gibi müzisyenler kişisel tarzını oluşturmak için öncülük ettiler. Sanatçı, Afrika ve Cape Verde geleneksel ritimlerini çağdaş caz ve Afro-Latin ritimleriyle harmanlayan son albümü ‘Protegid’ (Korunan) ile 17 Mart akşamı Beyoğlu’nda bulunan Romeo Juliet Performance Hall’da sahne alacak. Kaçırmayın! 

Tel: (0212) 243 85 80

Eti Behar ARTEXPO 2011 Arezzo Sanat Fuarı’nda

İtalya’nın Arezzo kentinde, 17–21 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Modern ve Çağdaş Sanat Fuarı ARTEXPO 2011 Arezzo’ya İstanbul’dan Marjinart Gallery seçtiği 17 kişiden oluşan sanatçı grubuyla davet edildi. Aralarında Eti Behar, Hakan Esmer, Nazan Kuşçu, Nur Ataibiş, Ayla Dündar, Aysel Erez Şener, Aysel Gözübüyük ve Bahar Zorer gibi farklı dallarda çalışan isimlerin bulunduğu topluluk Türkiye’yi fuarda temsil edecek.

www.artexpoarezzo.it 

Tel: 0212 251 16 22

Ara Güler’i Asya yakasında görmek için son hafta!

Ara Güler’in Caddebostan Kültür Merkezi’ndeki “İstanbul ve İstanbul’un Edebiyatçıları” fotoğraf sergisi, 15 Mart’ta sona eriyor. Yaşamın içinden Güler tarafından habersizce çekilen karelerin yer aldığı sergide, Aziz Nesin, Nazım Hikmet Ran, Reşat Nuri Güntekin, Edip Cansever, İlhan Berk gibi Türk edebiyatının önde gelen isimlerinin portrelerinin yanı sıra Kumkapı balıkçıları, Beyoğlu, Kandilli’den Boğaziçi vapuru, Galata Rıhtımı ve Beyoğlu Balık Pazarı gibi görüntüler de yer almakta.

Özgür kadın portreleri FKM’de

İstanbul Fransız Kültür Merkezi, Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle, 9 Mart- 15 Nisan tarihleri arasında Fransız fotoğraf sanatçısı ve sosyolog Marie Ozanne’ın çağdaş Türk kadını üzerine gerçekleştirdiği fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor. Çalışmasında Marie Ozanne Türkiye’nin modernleşme sürecinde kadının oynadığı rolün önemini vurguluyor. Sergide aktris Serra Yılmaz, sanat eleştirmeni Ayşegül Sönmez, iş kadını Leyla Alaton, gazeteci Zeynep Göğüş, doktor Oya Bayrı, sosyolog Nilüfer Göle, koreograf Zeynep Tanbay gibi alanlarında isim yapmış 17 güçlü ve özgür kadının portreleri yer almakta.  Tel: (0212) 393 81 11

Fulya Sanat romantik piyanonun ustası Paolo Restani’yi ağırlıyor

Riccardo Muti’nin favori piyanisti Paolo Restani, İstanbul Resitalleri 2010–2011 Franz Liszt Sezonu’nun ‘en’ Liszt resitalini vermek üzere İstanbul’a geliyor. Ünlü virtüöz, 16 Mart Çarşamba akşamı, ilk İstanbul resitalinde baştan sona Franz Liszt’in eserlerini seslendirecek.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Tuna SAYLAĞ Sanatta kısa kısa tunasaylag@gmail.com
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008