gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
GKD Spor’da bahar senlikleri

Artık geleneksel hale gelmiş ve bu sene sekizincisi düzenlenen GKD Bahar Şenlikleri Oyunları, geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen kalabalık ve coşkulu bir madalya töreni ile sona erdi

Bu sene yarışmalarda bireysellikten çok takım yarışmalarının ön plana çıktığı oyunlarda öğrencilerin, bireysel olarak aldığı puanlar toplanarak takım puanı oluşturuldu ve bu takım puanına göre ilk üçe giren sporcular belirlendi. Geçtiğimiz iki hafta boyunca yapılan yarışmalarda yıldız ve küçük grup, dripling yetenek, duvar pas ve 3 sayı atış, minik grup ise dripling yetenek kategorisinde yarıştılar. Yaşları altı ile sekiz yaş aralığında bulunan minicik grup ise küçük oyunlar ile yapılan yarışmalarda hünerlerini sergilediler. Ayrıca voleybol branşında ise kızlar servis ve parmak pas yarışması yanında ikili takımlara ayrılarak kendi aralarında maç yaptılar.

Lori Farsi ve Ralf Toledo’nun sunuculuğunu üstlendiği törenden önce, GKD yöneticilerinden oluşan bir takım ile velilerden oluşan bir takım basketbol dostluk maçı yaptılar. Zaman zaman çekişmeli, zaman zaman eğlenceli geçen maç 20’şer dakikadan iki devre halinde oynandı. Tabii ki dostluğun kazandığı maçta hırs, çekişme, sevinç ve sporu seven oyuncuların oluşturduğu tablo gözlerden kaçmadı. Dostluk maçı bitince GKD Spor’a kayıtlı tüm öğrencilerin ve velilerin katılımı ile madalya törenine geçildi. Geçtiğimiz dönemlerde yaşanan görüntüleri konu alan kısa bir barkovizyon gösterisinden sonra söz alan Spor Başkanı Beti Şalom konuşmasında, geçen senelere nazaran daha kalabalık bir öğrenci grubuna sahip olduklarını, herkesin çok daha fazla özveri ve istekle çalıştığını belirtirken çocuklara daha iyi bir gelecek verebilmek adına bu konuda sürekli düşündüklerini ve uygulamaya geçtiklerini söyledi. Desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

Şalom’un konuşmasından hemen sonra, yıldızlar grubunun yarışmalarında yaşanan görüntü ve güzel pozlardan oluşan kısa bir film gösterildi. Filmden sonra bu grupta ilk üçe giren takımlar hediye ve madalyalarını aldılar. Toplamda 57 puana ulaşan ve THE GODFATHER adıyla yarışan Doruk Barokas, İzer Pinto, İgal Pinto bronz madalyayı alırken, MIAMI HEAT adıyla yarışan takım sporcuları Melih Banana, Rafi Şabanve Moris Barokas 60 puan topladılar ve gümüş madalyanın sahibi oldular. Altın madalya ise GOLDEN STATE takımına gitti. Takım sporcuları Lori Farsi, Heymi Dannon ve Eyal Menda toplamda 68 puana ulaşarak birinciliği hak kettiler.

Ardından küçük grubun madalya törenine geçildi. Bronz madalya, İSTANBALLS adıyla yarışan ve toplamda 64 puana ulaşan Renin Özlevi, Yosi Kohen, Rafi Banana ve Sarp Barokas’ın oldu. LAKERS takım oyuncuları Berna Franko, Sarp Kaston, Cem Romi ve İler B. Sarfati 67 puan toplayarak gümüş madalyayı aldılar. Altın madalya ile sadece 1 puan farkla, 68 puanla, YILDIRIM adı ile yarışan Damla Ordanis, Sami Kalvo, Cem Işık ve Berti Argun’un oldu. 

Ardından kızlar voleybolda ilk üçe giren takımlar çağrıldı. Larissa Salerno ve Rakel Haleva ikilisi bronz madalyayı alırken, ikincilik Lisya Ojalvo-Esin Halila ikilisinin oldu. Altın madalya ise Elsa Goldstein ve Vanessa Yeruşalmi takımına gitti. Ayrıca, bugüne kadar yapılan antrenman ve yarışmalarda göstermiş olduğu özverili ve disiplinli çalışmalarından dolayı özel bir ödüle layık görülen Pelin Birant hediye ve madalyasını alırken heyecanlı olduğu her halinden belli idi. Sonrasında dereceye girememiş sporculara katılım madalyalarını ve hediyelerini veren koçları Hatice Pişiren oyuncularını teker teker kutladı.

Sıra minikler grubunda madalyaları vermeye gelmişti. Bu grupta tüm sporcular, tam 19 kişi, kendi aralarında dripling yetenek kategorisinde bireysel olarak yarıştılar ve dereceye girebilmek için çabaladılar. Bu grupta ilk üçe giren sporculardan Semi Aşkın 32,25 saniye ile bronz madalyayı alırken ikinci olarak gümüş madalyayı alan sporcu Seymi Kohen 30,56 saniye ile yarışmayı bitirdi. Altın madalya ise çok az farkla, 30,47 saniyede yarışmayı bitiren Betina Hakim’in oldu. Üç sporcu hediye ve madalyalarını spor başkanı Beti Şalom’un ellerinden aldıktan sonra dereceye giremeyen diğer tüm sporcular sahneye çağrıldı ve hepsine katılım madalyaları ve hediyeleri verildi.

Tüm sporcular hediye ve madalyalarını aldıktan sonra tek kalan grup minicik grup, yani dev adamların grubuydu. Bundan tam 7 sene önce çalışmalarına başlanan ilk adım projesi artık meyvelerini vermeye başlamış gözüküyor. Spora başlama yaşını daha küçük yaşlara çekmek ve sağlıklı gelişimlerine yardımcı olmak adına başlanan projede ilk sene öğrenci sayısı 5 iken şuan bu sayı tam 4 katına çıkmış durumda. Oyunlar oynayarak, top sürmesini, koşmasını, top tutmasını, atmasını kısacası basketbol ile spor yapmayı öğrenen 5-8 yaş arası küçük devler. Tüm çocukları sahneye çağıran sunucu gençler beraberinde koçları Yılmaz Karakoç’u da sahneye çağırarak onlara madalya ve hediyelerini vermelerine yardımcı oldular.

Tüm oyunlara katılan sporcuları kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.  

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Artık geleneksel hale gelmiş ve bu sene sekizincisi düzenlenen GKD Bahar Şenlikleri Oyunları, geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen kalabalık ve coşkulu bir madalya töreni ile sona erdi

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008