gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Sanatta Kısa Kısa /Deborah Davis İstanbul Jazz Center’da...
/Deborah Davis İstanbul Jazz Center’da...

H. Aydoğdu’nun ‘Norgunk’u Almelek Sanat Galerisi’nde

Kaygıların, kuşkuların, korkuların ve başkaldırının gizi ‘NORGUNK’. Habip Aydoğdu, tuval resminin sınırlarını zorlayan son dönem çalışmalarını “NORGUNK” adıyla 19 Şubat–19 Mart tarihleri arasında Almelek Sanat Galerisi’nde sergiliyor. Sanatçının, ağaç, metal özellikle taş gibi objeleri, üslubunca tuval resmi ile bütünleştirdiği dikkat çekmekte. “Norgunk” Oğuz Atay’a ait özgün bir sözcük. Söyledikleriyle ve söyleyiş biçimiyle geleneksel anlatıma başkaldıran Atay’ın yaratıcı tavrı ile; düşleri düşünceyle, doğayı doğa ötesiyle buluşturup ayrıştıran Habip Aydoğdu’nun sanatsal söylemi bir noktada buluşuyor.

 

Tel: 0212 265 3851

Sanatorium Luo Qing’i ağırlıyor

Sanatorium Sivil Sanat İnisiyatifi, 11 Şubat – 12 Mart tarihleri arasında Çin güncel sanatının önemli temsilcilerinden, ressam Luo Qing’in yapıtlarına ev sahipliği yapıyor. Günümüzün kaotik toplumunda bireyin kapıldığı umutsuzluğu çarpıcı bir şekilde tablolarına yansıtan Qing, izleyicilere gerçeklikle fantezi arasında duran bir seyir sunuyor. 

Aya İrini’de sıra dışı bir ses LUZ CASAL

Avea Dünya Müziğinin Sıradışı Sesi Konserleri kapsamında ünlü İspanyol sanatçı Luz Casal 23 Şubat Akşamı Aya İrini’de hayranlarıyla buluşacak. Sanatçı,1980 yılında yayınladığı El Ascendor adlı single çalışmasıyla Eleştirmenler Özel Ödülü’nü kazandı. Ardından birçok albüm doldurdu. Ama asıl ününe, yönetmen Pedro Almodovar’ın teklifiyle ‘Tacos Lejonas’ filminde ‘Piensa En Mi’  şarkısını söyleyince kavuştu. 2007’de yakalandığı kanseri yendikten sonra kemoterapiye gönderme yaptığı ‘Vida Toxica’ albümündeki ‘Se Feliz’, kariyerinin yeni hit şarkısı oldu. İstanbul’daki konserinde yeni albümü La Pasion’dan şarkılar seslendirecek.

‘MEGALOPOLLER’ SERGİSİ AKBANK SANAT’TA

Son dönemin önde gelen genç sanatçılarından Fas asıllı Fransız sanatçı Mounir Fatmi’nin “megalopoller’’ sergisi, 19 Mart’a kadar Akbank Sanat’ta sanatseverlerle olacak. Küratörlüğünü Ali Akay’ın üstlendiği sergide, 1990’lı yıllarda ulus-devletlerin geriye çekilmesiyle birlikte devletler-üstü siyasi ve ekonomik yapılanmanın oluşmasını eleştiren Mounir Fatmi, “megalopoller’’ ile, şehirlerin mimarisine eğilerek kaybolan bir dünyadan yeni teknolojilerin hâkim olmaya başladığı başka bir dünyaya, Arap aleminden ironik olarak bakmaktadır.

www.akbanksanat.com 

Safir’de ‘yaşamı şiirle kucaklamak’

Bir an için gündelik sıkıntılardan arınıp “yaşamı şiirle kucaklamak” ister misiniz? Tamara Pur’la üçüncüsü gerçekleştirilecek olan ‘Şiir Söyleşileri’ konulu etkinliği, 21 Şubat Pazartesi akşamı saat 19.00 da Safir Yaşam Atölyesi’nde izleyebilirsiniz.

Adres: 5.Gazeteciler sitesi, Taşevler Hare sok. No: 26 Levent; Tel: 0212 269 06 97–98 

Deborah Davis İstanbul Jazz Center’da...

Küçük yaşta yeteneği keşfedilen Teksaslı vokalist Deborah Davis, Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında, 17-18-19 Şubat tarihlerinde izleyenlere gerçek bir caz deneyimi yaşatacak. İstanbul Jazz Center’daki konserlere Davis’e, piyanoda Kürşat Deniz, bas gitarda Matthew Hall ve davulda Cengiz Baysal eşlik edecek.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Tuna SAYLAĞ Sanatta kısa kısa tunasaylag@gmail.com
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008