gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Ajandam ...
...

Ne Okuyalım?

Gazetemizin keyifle okunan çizgi dizisi MOZOTROS serisini her hafta merakla bekleyen okuyucularımıza müjde! İrvin Mandel’in 2007 – 2010 yılları arasında Şalom Gazetesi’nde yayınlanan karikatür bantlarından derlemiş olduğu Mozotros Ailesi VI Gözlem'den çıktı. Mandel, her zamanki gibi Türk Yahudilerinin günlük yaşamlarını kendine özgü üslubu ve mizah anlayışıyla karikatürseverlere sunuyor. 128 sayfa ve her sayfasında kocaman bir gülümseme garanti!

İndirimli fiiyatı 10.00 TL (www.gozlemkitap.com)

Ne Alalım?

Robert Schild ile belgeselci Nedim Hazar’ın 2005 yılında yapmış oldukları ve NTV’de yayınlanan ‘Yakın Ada, Uzak Ada – Burgazada’ filmi, DVD olarak piyasaya sürüldü. Sait Faik’in de hekimliğini yapmış olan Burgaz’ın tanınmış ‘Dr. Riko’nun oğlu, 1964’te ailesiyle Atina’ya yerleşmiş olan Yorgo Eden’in onyıllar sonra adasını ziyaret ederken çekimi yapılmış olan belgesel, Burgaz’da halen iç içe yaşamakta olan yirmiye yakın etnik/dini grubu konu alıyor. Ada Cemevi’ndeki bir konserinde Sabahat Akkiraz’ın, tiyatro sanatçıları Tilbe Saran ile Cüneyt Türel’in ve onlar gibi birçok eski Burgazlının yer aldığı yerel kiliselerde, sinagogda ve camide çekimler içeren bu film, Adalar Müzesi’nin bir yapımı olup www.gozlemkitap.com’dan edinilebilir.

Ne Dinleyelim?

14 Şubat Sevgililer Günü ve onu izleyen Salı akşamı, Babylon’da sahne alacak ünlü Amerikalı efsanevi şarkıcı Macy Gray şimdiye kadar beş kez Grammy’ye aday oldu ve ‘En İyi R&B Kadın Vokal’ dalında büyük ödüle layık görüldü. Beş albüm yayınlayan ve son albümü ‘The Sellout’u 2010 yazında piyasaya süren Amerikalı R&B kraliçesi Gray, boğuk sesi, farklı yorumu ve romantik parçalarıyla müzik dünyasında eşsiz bir sanatçı olarak kabul ediliyor. ‘Sexual Revolution’, ‘Sweet Sweet Baby’ ve Black Eyed Peas ile beraber seslendirdiği ‘Request Line’ gibi birçok büyük hit'e imza atan; Erykah Badu ve Santana gibi efsane isimlerle çalışan Macy Gray’i izlemek için ödemeniz gereken bilet fiyatı: 142 TL.

Ne İzleyelim?

Ömer Faruk Sorak’ın yönettiği Aşk Tesadüfleri Sever, doğumlarından itibaren çocukluk ve ilk gençlik yılları boyunca yolları kesişen, 2010 yılında tanışan Özgür (Mehmet Günsür) ve Deniz’in (Belçim Bilgin) birbirlerine doğru ve engellerle dolu aşk macerasını anlatırken, bir yandan da geri dönüşlerle onların bugünlerini yaratan dönemlere uzanıyor. Film Türkiye’nin 70’li, 80’li, 90’lı ve 2000’li yıllarını ziyaret ederek, o yılların artık unutulmaya yüz tutmuş popüler kültür öğelerinden, müziklerinden, yaşam biçimlerinden ve alışkanlıklarından besleniyor.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Aylin YENGİN
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008