gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Herman: “Törenin asıl amacı gençleri bilinçlendirmekti”
Herman: “Törenin asıl amacı gençleri bilinçlendirmekti”

Türk Musevi Cemaati Başkanı Sami Herman; Uluslararası Yahudi Soykırımı Kurbanlarını Anma Günü töreni sonrasında gazetemize bir demeç verdi

Uluslararası Yahudi Soykırımı (Holokost) Kurbanlarını Anma Günü için ülkemizde ilk kez bu tür bir törenin gerçekleştirilmesi önemlidir. Törenin ana amacı insanları ve özelliklere gençleri Holokost konusunda bilinçlendirmektir. Herhangi bir insan topluluğuna karşı kin ve nefret duygularını körükleyebilen söz ve mesajların kısa bir zaman dilimi içinde nasıl kitleleri peşinden sürükleyerek aksiyona dönüşebildiğini ve akılalmaz korkunç sonuçlara varabildiğini yeni nesillere anlatmak hepimizin görevidir. Bu sebepten dolayı toplum olarak gerek Antisemitizmin gerek İslamofobinin, aslen her türlü ayrımcılığın ve ötekileştirmenin karşısında yer alınması gerekliliğini ısrarla vurgular, anma töreninin bu anlamdaki önemine bir kez daha dikkati çekeriz. Söz konusu törene Devletin ve Dışişleri bakanlığımızın, temsilcilerinin vermiş olduğu desteğe teşekkür ediyoruz.

Anma törenine katılan başta İstanbul Valimiz Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş olmak üzere tüm yerel yöneticilere teşekkür ediyoruz. Ayrıca Ak Parti İstanbul Milletvekili Nursuna Memecan, DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, CHP İl Başkanı Nebil İlseven’e, Başkonsoloslar ve diplomatik misyonun temsilcilerine, akademik dünyamızın rektör ve öğretim üyelerine, sivil toplum kuruluşları başkan ve yöneticilerine ve basınımızın değerli köşe yazarları ve mensupları ile törene katılan tüm konuklara samimi teşekkürlerimizi sunuyoruz.

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Diyanet İşleri Başkanı Prof Mehmet Görmez’in göndermiş oldukları ve tören sırasında okunan mesajlar da çok anlamlıydı. Büyükelçi Ertan Tezgör’ün ve İstanbul  Valisi Mutlu’nun konuşmaları  büyük ilgi ve beğeniyle izlendi.

Bu törene gerek görsel ve yazılı basının, gerekse katılımcıların gösterdikleri ilgi, Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilmiş olan 27 Ocak Holokost Anma gününe atfen bu törenin Türkiye’de  yapılmış olmasına kamuoyunun göstermiş olduğu duyarlılığı vurgulamıştır.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Türk Musevi Cemaati Başkanı Sami Herman; Uluslararası Yahudi Soykırımı Kurbanlarını Anma Günü töreni sonrasında gazetemize bir demeç verdi

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008