gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Gençler eğlenerek ‘hayatta kalmayı’ öğrendiler
Gençler eğlenerek ‘hayatta kalmayı’ öğrendiler

26 Aralık Pazar günü Fed Consulting and Training’in düzenlediği Gold of the Desert Kings eğitim programına 75 kişilik bir grup olarak katıldık.

Altışar kişilik ekiplere bölünen grubumuz bize verilen bir miktar para ve bir deve ile çöldeki mücadelemizle baş başa bırakıldık.

Eldeki kaynakları, öngöremediğimiz hava şartlarına göre kullanarak dağa kadar gitmeli 21 gün boyunca hayatta kalmalı, kum fırtınaları, aşırı sıcaklarla baş etmeli mümkün olduğunca çok altını toplayıp eve geri dönmeyi başarmak zorundaydık. Kimimiz yanlış stratejilerimizle daha 3. günde, kimimiz yolun sonuna yakın savaşa yenik düşerken içimizden birkaç ekip doğru planlama ve hedefe yönelik stratejilerle 21 gün boyunca hayatta kalmayı, altın toplamayı ve eve dönmeyi başardı. Eğitimin sonunda yanlışlarımızı belirlemek adına küçük anketler doldururken, tüm ekipler eksikliklerini belirleyerek, kendilerine doğru dersler çıkarmak üzere stratejileri üzerine paylaşımlarda bulundular. Bizi yönlendiren eğitmenimizle birlikte doldurduğumuz anketleri değerlendirirken, oynadığımız bu oyunun gerçek hayatta yapacağımız hedef belirleme, doğru planlama ve amaca ulaşma konusunda bize nasıl katkıda bulunabileceğini tartıştık. Günün sonunda her birimiz elimizdeki kâğıtlara kısa vadeli bir hedefimizi yazıp bu hedefe yönelik nelerden vazgeçmemiz ve hedefimize ulaşmak için hangi stratejileri hayatımıza geçirmemiz gerektiğini belirten notlar düştük.

Eğitimin temel amacı kişisel gelişimimize katkıda bulunmaktı ve eğlenceli geçen bir pazar gününün sonunda herkesin kendi ihtiyacına göre alması gereken bilgilerle oradan ayrıldığına inanıyorum.

Emel BENBASAT

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008