gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Hariri suikastinda ilk şüpheli tutuklandi
Hariri suikastinda ilk şüpheli tutuklandi
Hariri suikastının ilk şüphelisi görülen Lübnan asıllı Mahmut Abdel-Al polis tarafından tutuklandı. BM Komisyonu tarafından yapılan soruşturma sonucunda şüpheli bulunup tutuklanan Mahmut Abdel-Al, ayrıca Suriye El Ahbaş Sünni Müslüman Ortodoks Grubu eski üyesiydi
Geçtiğimiz hafta, Lübnan asıllı Suriye El Ahbaş Sünni Müslüman Ortodoks Grubu eski üyesi Mahmut Abdel-Al, Birleşmiş Milletler soruşturması sonucunda şüpheli bulunup tutuklandı. Tutuklama BM Soruşturma Şefi, Lübnan Mahkemesi hakimi Elias Eid’in verdiği karar üzerine gerçekleştirildi. Mahmut Abdel-Al,  BM Soruşturma Şefi Detley Mehlis’in verdiği delil sonucunda şüpheli bulundu ve  mahkemeye sevk edildi. Mehlis’in raporuna göre Abdel-Al, eski Suriye Devlet Başkanı Emile Lahud’u Hariri suikastından birkaç dakika önce cep telefonundan aradı. BM soruşturma sonuçlarına göre, kısa bir süre sonra da Abdel-Al, dört Lübnanlı general ile görüştü. Polis ayrıca Abdel-Al’a ait bazı gizli belgeler de ele geçirdi.
Şüpheli olarak tutuklanan Abdel-Al’ın erkek kardeşi  de El Ahbaş Grubu’nun önemli bir üyesiydi. Mehlis, bu kişiyi soruşturmada "kilit adam" olarak tanımlıyor.  Ahmet Abdel-Al, üst düzey Lübnanlı yetkililerle de Hariri suikastı öncesi ve sonrasında yoğun kontaklarda bulundu ve soruşturmayı yapan yetkililerden önemli bilgileri sakladı. Kardeş Abdel-Al, yakın zamanda  Lübnan’ın güneyinde bir yerde silah deposu bulundurma suçundan Beyrut’ta tutuklandı.
Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008