gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Türk Telekom Arena’nın Açılışı

2007 yılında temeli atılan TT Arena stadı 15 Ocak’ta Galatasaray-Ajax maçıyla resmi olarak açılacak. Böylece Sarı-Kırmızılılar yeni statlarına kavuşmuş olacak. 46 yıldan beri Galatasaray taraftarlarına ev sahipliği yapan yaşlı Ali Sami Yen Stadı, 11 Ocak 2010 tarihinde Galatasaray-Beypazarı arasında yapılacak karşılaşma ile son görevini yapacak.

Tarihinde birçok başarıya ev sahipliği yapmış olan bu stada veda ederken, Galatasaray yönetiminden son maçta nasıl bir ‘veda töreni’ hazırlanacağı konusunda net bir bilgi yok. Bunun nedeni yönetimin kendi içinde yaşadığı problemler. Galatasaray’ın yeni stadının ismi TT Arena olacak. Bunun karşılığında on yıl süre için yaklaşık 100 milyon dolar alacak yönetim. Galatasaray Kulübü’nün kurucusu Ali Sami Yen’in isminin bundan sonra nasıl yaşatılacağına dair herhangi bir açıklama yapmış değil.

Bu yıl kulüp tarihi açısından önemli bir sezon olmasına rağmen, kimse bu önemli değişimin farkında değil. Ali Sami Yen Stadı’na vefasını gösteremeyen yönetim, aynı şekilde yeni stadın adına yakışır bir başlangıç yapamayacak gibi gözüküyor.

Sezon başında 29 Ekim’de açılacağı söylenen stat başka bir değişiklik olmazsa 15 Ocak’ta hizmete girecek. Devre arası kampını Belek’te yapacak olan Ajax, açılış maçında Galatasaray ile karşılaşacak.

Yıllardır Avrupa çapında takımlarla oynayan Galatasaray, stat açılışını dahi organize edemeyecek hale gelmiş. Ajax’ın devre arası kampının Türkiye’de olmasından dolayı Galatasaray, kırmızı beyazlılar ile bu maçı organize etmiş durumda.

Yönetim resmi açılışını sezon sonuna bırakıp yeni stadın tamamen bitmesini bekleseydi, metro bağlantısı ve çevre düzenlenmesi hazır durumda olacaktı. Bu şekilde sezon sonu dünyaca ünlü bir takım ile beraber resmi açılış gerçekleştirilebilirdi. Böylece Galatasaray, adına yakışır bir organizasyona ev sahipliği yapabilirdi. Yarım sezon bile kombine satışlarından mahrum olmak istemeyen yönetim acele bir şekilde stat açılışını 15 Ocak’ta yapma kararı aldı.

Dolayısıyla Galatasaray yönetimi bu vizyon ve organizasyon anlayışıyla paralel olarak önümüzdeki iki sezon boyunca zaten gelebilecek en prestijli takımı TT Arena’ya davet etmiş oldu.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Rudi Diriman BÜYÜTEÇ
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008