gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Binicilik tutkusunun yarattığı tasarımlar
Binicilik tutkusunun yarattığı tasarımlar

Üniversitede Medya ve İletişim Sistemleri okuyan, medyadaki çalışmaları sırasında ise moda tutkusunu keşfeden Tuba Benian, şaşırtıcı bir  koleksiyonla karşımıza çıkıyor

Medya sektöründe dergiler için styling çalışmaları yaparken moda tutkusunun farkına varan Tuba Benian aldığı moda tasarımı eğitimini başka bir tutkusu ile, binicilikle, birleştirerek çok farklı bir koleksiyona imza attı. Benian, yarattığı binicilik koleksiyonuna ‘Düşes’ adını verdi.

Ata binerken büyük bir huzur hissettiğini belirten Benian, hem yurt dışında hem de Türkiye de binicilerin giydiği kıyafetlerin çok kısıtlı olması ve belli bir tarzın dışına çıkmaması nedeniyle binicilik üzerinde bir koleksiyon tasarlamayı kararlaştırmış. Koleksiyonunun adının nereden geldiğini ise şöyle açıklıyor:

“Atların yaygın olarak kullanıldığı zamanlara gittiğim bu süreç boyunca, binicilik koleksiyonumu yaratmamı sağlayan detayları tek tek keşfederken, hayallerini modern dünyaya taşımaya çalışan bir ‘Düşes’ gibi hissettim kendimi. Üretimini yaptığım her giysiyi önce kendim giyip at binerek rahatlığını test ettim. Bu yüzden Düşes.”

Binicilere özel hazırladığım koleksiyonda ise daha çok koton, ipek saten ve kadife gibi yumuşak dokulu ve binicilerin içinde rahat hissedeceği kumaşlar kullanmayı tercih Benian tasarımlarını Galata’daki mağazasında sergiliyor.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Üniversitede Medya ve İletişim Sistemleri okuyan, medyadaki çalışmaları sırasında ise moda tutkusunu keşfeden Tuba Benian, şaşırtıcı bir  koleksiyonla karşımıza çıkıyor

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008