gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
GKD hanımlarınının ilham perisi büyüleyici ‘İstanbul’
GKD hanımlarınının ilham perisi büyüleyici ‘İstanbul’

9 Kasım Salı günü, Göztepe Kültür Derneği yine özel bir güne ev sahipliği yaptı. Sezon açılışını yemekli bir davet ile gerçekleştiren derneğin hanımları, konuklara sanat ve müzik dolu, keyifli bir gün yaşattılar.

Yoğun bir katılımın gözlendiği davette, Hahambaşımızın eşi Recina  Haleva, diğer dernek ve kurumların hanımlar kolu başkan ve üyeleri hazır bulundular. GKD Hanımlar Kolu Başkanı Lili Salerno ve arkadaşları tarafından fuayede karşılanan misafirler, yaklaşık beş saat süren etkinliğe, giriş salonunda sergilenen üç değerli sanatçı, Selma Ertovi, Suzet Herman ve Şeyla Niyego’nun birbirinden güzel tablolarını seyrederek başladılar. Ardından yemek salonuna geçen davetliler, lezzetli yemekleri tadarlarken masalarında sohbet etme imkânı da buldular.

Yemek sonrasında Başkan Lili Salerno, bir “hoş geldiniz” konuşması yaparak yerini, GKD Kültür ve Hanım Kolları’nın ortak olarak hazırladıkları “Esintiler ve efsanelerle İstanbul renkleri” adlı gösteriye bıraktı. Son derece güzel görüntülerle desteklenen, müzik, şiir ve efsanelerle bezenmiş bir İstanbul yolculuğuna çıkarılan konuklar, faaliyeti büyük bir ilgi ve nostaljik duygularla seyrettiler. Kentin özel semtleri, tarihi eserleri, öne çıkan binaları ve insanları tanıtıldı. İstanbul hakkında verilen ilginç bilgiler konukları bazen şaşırtırken bazen de hüzünlendirdi. Yıllardır bu şehirde yaşadıkları halde, hakkında bilmedikleri ne çok şey varmış meğer! Gösteride, her şeye rağmen yıllara meydan okuyan, güngörmüş İstanbul’u Gül Güveniş canlandırırken, ünlü şairlerin İstanbul’u tema alan şiirlerini Reyan Geron okudu, eskimeyen efsaneleri Murat Eskenazi anlattı. Bu vesileyle geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz, İstanbul aşığı yazar Jak Deleon da anılmadan geçilmedi.

Davet, Buket Bahar Sağlamlar’ın, klavyede Yusuf Sağlamlar eşliğinde verdiği bir konserle sona erdi. Sahnedeki içtenliği ve nefis sesi ile dikkat çeken sanatçı, sadece İstanbul şarkıları söylemekle kalmadı, dünyaca ünlü müzikallerden örnekler verdi, seyircilerin istek parçalarını yerine getirdi.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Tuna SAYLAĞ Sanatta kısa kısa tunasaylag@gmail.com
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
9 Kasım Salı günü, Göztepe Kültür Derneği yine özel bir güne ev sahipliği yaptı. Sezon açılışını yemekli bir davet ile gerçekleştiren derneğin hanımları, konuklara sanat ve müzik dolu, keyifli bir gün yaşattılar.

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008