gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL Türk Musevi Cemaati heyeti ile görüştü
CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL Türk Musevi Cemaati heyeti ile görüştü

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türk Musevi Cemaati Başkanı Sami Herman ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü’nde kabul etti

5 Kasım Cuma günü gerçekleşen kabulde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, heyete Antakya ziyaretinde Hahambaşı Rav İsak Haleva ve buradaki Musevi vatandaşlarla bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirtti ve “Bu topraklarda yaşayanların, hepinizin Cumhurbaşkanıyım” dedi.

Türk Musevi Cemaati üyeleri, ilk kez bir Cumhurbaşkanını sinagogda görmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek,  İstanbul’da bir sinagogu da ziyaret etmesini beklediklerini söylediler.  Heyet üyeleri ayrıca, “Burası hepimizin öz yurdu. Biz bu milletin her zaman bir ferdi ve neferiyiz” dediler. Türkiye ile İsrail arasında yaşanan gerilim anlarında kendilerinin rahatsızlık   duyduklarını dile getirdiler. Taksim’de meydana gelen terör saldırısını kınadıklarını ve bu üzüntünün bir daha yaşanamamasını dilediklerini belirttiler. Cumhurbaşkanı Gül’e, Musevi cemaatinin faaliyetleri ve kendilerini ziyarete gelen yabancı heyetler ile yapılan görüşmeler hakkında bilgi verdiler.

Çankaya Köşkü’ndeki kabulde Cemaat Başkanı Sami Herman başta olmak üzere Cemaat Başkan Vekili İshak İbrahimzadeh, Başkan Yardımcısı Moris Levi, Hahambaşılık Basın ve Dış İlişkiler Sorumlusu Deniz Saporta, Genel Koordinatör Lina Filiba, Hahambaşılık Müşaviri Adil Anjel hazır bulundular.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türk Musevi Cemaati Başkanı Sami Herman ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü’nde kabul etti

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008