gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Latin Amerika ülkelerinden duyarlı kampanya
Latin Amerika ülkelerinden duyarlı kampanya

On beş Latin Amerika ülkesi, 2006 yılında Hamas tarafından kaçırılan ve tutsak edilen İsrail askeri Gilad Şalit’in serbest bırakılması için kampanya başlattı

Uluslararası Sivil Toplum Örgütü AMISRAEL, 2006 yılında Hamas tarafından tutsak alınan İsrail Savunma Kuvvetleri askeri Gilad Şalit’in serbest bırakılması için 15 Latin Amerika ülkesinin katılımı ile bir kampanya başlattı. AMISRAEL, Müslüman ülke liderleri ile yakınlığı bulunan Brezilya Cumhurbaşkanı Lula Da Silva’nın kişisel olarak bu konuda yardımcı olması için ricada bulundu. Da Silva’nın yardımı ile Gilad Şalit’in kurtulması için bir milyondan fazla imza toplandı.

AMISRAEL Başkanı Dr. William Soto, Kudüs’te yaptığı bir konuşmada, Şalit’in babası Noam Şalit’e yalnız olmadıklarını ve Latin Amerika ülkeleri başta olmak üzere tüm dünya ülkelerinin bu konuda duyarlılık gösterdiğini belirtti. Ayrıca AMISRAEL, on beş Latin Amerika ülkesi parlamentolarının da desteği ile insan haklarının çiğnendiği ve Şalit’in hemen serbest kalması konularında bir karar çıkartmayı başardı.

Soto, Filistin Yönetimi ile ilgili olarak, eğer bir devlet kurmak istiyorlarsa ilk koşul olarak evrensel bir değer olan insan hakları kuralına tam anlamı ile uymaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
On beş Latin Amerika ülkesi, 2006 yılında Hamas tarafından kaçırılan ve tutsak edilen İsrail askeri Gilad Şalit’in serbest bırakılması için kampanya başlattı

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008