gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Sanatta Kısa Kısa /“İstanbul’daki kedi”yi gördünüz mü?
/“İstanbul’daki  kedi”yi gördünüz mü?

Ballet Argentino ilk kez CRR’de

Yüzyılın en iyi dansçılarından biri kabul edilen Arjantin’li ünlü dansçı Julio Bocca’nın 1997 yılından beri direktörlüğünü üstlendiği ve her yıl en yetenekli gençleri kadrosuna katarak yaklaşık 20 yıldır dünyanın en önemli topluluklarından biri olarak dans ve bale dünyasına sayısız ünlü isim kazandıran Ballet Argentino, tangonun evrimini anlattığı ve balo salonlarından sokaklara kadar tangonun farklı dönemlerindeki hikayelerini sahneye taşıdığı “Tango...Balo Salonlarından....Sokaklara” gösterisi ile Türkiye’de ilk kez 17 Ekim Pazar akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda.

FKM’deki “İstanbul’daki  kedi”yi gördünüz mü?

Ünlü Belçikalı çizer Philippe Geluck’ün, çizgi roman serisinin filozof ruhlu kedi karakteri Le Chat (Kedi), 2010 Avrupa Kültür Başkenti vesilesiyle 13 – 23 Ekim tarihleri arasında İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde sergileniyor.

Sergide, Istanbulles Çizgi Roman Festivali kapsamında, sanatçının altmışa yakın belge, büyük boy çalışmalar, üç boyutlu yapıtlar ve orijinal çizimleri yer alıyor. Ayrıca sergi süresince dünyada ilk kez Chat’nın çizgi film görüntülerini de izlemek mümkün olacak. Tel: 0212 393 8 11

Marcus Miller ile “Tutu Revisited” Salon’da

Günümüzün en etkili müzisyenlerinden, efsanevi basçı, yapımcı ve müzisyen Marcus Miller, “Tutu Revisited” projesiyle, 26–27 Ekim günlerinde İKSV Salon’da. İstanbul’da verdiği her konserle müzikseverlere müthiş mutluluklar yaşatan Miller, gözümüzün önünde Miles Davis’in müziğini yeniden keşfe çıkacak.

“İstanbul’un Ritmi” Akbank Sanat’ta atıyor

Akbank Sanat 2010 – 2011 sergi sezonunu “İstanbul’un Ritmi” sergisiyle açtı.  Akbank 20. Caz Festivali’ne paralel olarak 30 Ekim’e kadar ziyarete açık kalacak olan “İstanbul’un Ritmi” sergisinde ses, ritim ve ışık gibi unsurlar ön plana çıkıyor.

Küratörlüğünü Gisela Winkelhofer’in yaptığı sergide; Angela Bulloch, Tony Oursler, Julian Opie, Stephan Reusse, Peter Kogler ve Elisabeth Wallner’in aralarında bulunduğu toplam altı sanatçının eserleri sanatseverlerle buluşuyor.

www.akbanksanat.com

Cavit Atmaca Almelek Sanat Galerisi’nde

Ressam Cavit Atmaca, 16 Ekim- 16 Kasım tarihlerli arasında Almelek Galerisi’ne konuk oluyor. Yurdun çeşitli illerinde 40 kişisel sergi açan, yedi ödül sahibi sanatçının, doğadan esinlenerek gerçekleştirdiği eserleri lirizmin birer öğesi niteliğinde. Sergi açılışı 16 Ekim, saat 18.00- 20.00 arasında olacak.

“Doğan Hızlan’la Edebiyat Buluşmaları”

Doğan Hızlan, Ekim ayından itibaren ki ilki 12 Ekim akşamı gerçekleşti, her ay bir salı akşamı Salon’da farklı konuklarla farklı konuları tartışacak. Bu ayki buluşmanın konukları Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyeleri Abdullah Uçman ve Handan İnci idi.  Doğan Hızlan ve konukları, Türk edebiyatının önemli isimlerinden Ahmet Hamdi Tanpınar’ı, Tanpınar’ın yapıtlarını ve Uluslararası İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali’ni konuştular.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008