gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
İki devletli çözüm görüşmelerine ilk engel
İki devletli çözüm görüşmelerine ilk engel

New York’ta iki devletli çözümü görüşmek için bir araya gelen FÖY Başbakanı Feyyad ile İsrail Dışişleri Bakanı Yardımcısı Ayalon’un görüşmeleri anlaşmazlıklar nedeniyle kesildi.

ABD’nin New York şehrinde Filistinlilere Yardım İçin İrtibat Komitesi toplantısı dahilinde yürütülen, Filistin Yönetimi Başbakanı Selam Feyyad ve İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon arasındaki iki devletli çözüm görüşmeleri çıkan anlaşmazlıklar nedeniyle kesildi. Ayalon, toplantı sonrasında Feyyad’la yapılması planlanan basın konferansını iptal etti. Ayalon, İsrail gazetesi Haaretz’e yaptığı açıklamada, herhangi bir anlaşmaya varamadıklarını çünkü Filistin tarafının iki-devletli çözüm için belirlenen şartları kabul etmediğini ifade etti.  Ayalon konuşmasında, “İsrail, Filistin’e uygulanan kısıtlamaları hafifletmeye devam edecek, ancak güvenlik gereksinimlerini göz önünde bulunduracaktır. Vatandaşlarımızın hayatları üzerinde asla kumar oynamayız” dedi. Ayalon ayrıca, Filistin tarafından gelen ‘Gazze için ihracat yapabilme’ talebini de reddetti.  Ayalon açıklamasında, “Hamas hâlâ Gazze’ye yüklü miktarda silah kaçırıyor. Gazze’den yapılacak ihracat, İsrail’den geçecek demektir. Öyle olduğu takdirde de Hamas bu durumdan faydalanıp terör aktivitelerini genişletmek amacıyla silah ticaretini arttıracaktır” dedi.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
New York’ta iki devletli çözümü görüşmek için bir araya gelen FÖY Başbakanı Feyyad ile İsrail Dışişleri Bakanı Yardımcısı Ayalon’un görüşmeleri anlaşmazlıklar nedeniyle kesildi.

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008