gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Gazze su parkı Hamas tarafından kapatıldıktan sonra yandı
Gazze su parkı Hamas tarafından  kapatıldıktan sonra yandı

Kimliği belirlenemeyen silahlı kişiler, Gazze’de kız ve erkeklerin birlikte girebildiği havuz içerdiği için Hamas tarafından kapatılan su parkını ateşe verdi. Olayı görenler en az 25 kişinin saldırıya katıldığını belirtti

Geçtiğimiz hafta kimliği belirlenemeyen silahlı kişiler Gazze Şeridi’nin en ünlü eğlence mekânlarından biri olan Crazy Water Park’ı ateşe verdi. Tesislerde üç yüzme havuzu, su kaydırakları, çeşitli kafeler ve başka aktivite alanları bulunmaktaydı. Şahitlerin ifadesine göre, silahlı kişiler iki bekçiyi tartakladı, ellerini bağladı ve telefonlarına el koydu.

Parkın yöneticisi Ala al-A’raj tesisin iki hafta önce Hamas tarafından kapatıldığını, bütün tesisi yakan saldırıda yaralanan olmadığını belirtti.

Kundaklama saldırısını hiçbir grup üstlenmezken, olayı sert şekilde kınayan Hamas hükümeti suçluların cezalandırılacağını bildirdi. İki insan hakları organizasyonu olayı kınayarak acil soruşturma talep etti.

Hamas hükümeti mekânın uygun işletme lisansı olmadığı gerekçesiyle üç hafta kapatılması emrini vermişti.

Geçtiğimiz ay Hamas polisleri mekânı basarak Ramazan ayında oruç bozmak için bir araya gelen düzinelerce kişiyi tesisten atmıştı. Olayın ardından parkın sahibi sorguya çağrılarak bir daha erkek ve kadınların bir arada olduğu organizasyonlar düzenlememesi konusunda uyarıldı.

Geçtiğimiz hafta Gazze’de Sama adlı restoranı bir kadının nargile içerken görülmesi nedeniyle kapadı. Hamas polisi ayrıca Beach Hotel’e baskın yaparak üç gün kapatma cezası verdi, ceza sebebi olarak da otel restoranında bir kadının nargile içmesine izin verilmesi olarak gösterildi. İki hafta önce de yine Hamas polisi Gazze’de kültürel etkinlikler düzenlenen iki alışveriş merkezine baskın düzenledi. Mekân sahiplerine bu tür etkinlikler yapmayacaklarını beyan eden kağıtlar imzalatıldı.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Kimliği belirlenemeyen silahlı kişiler, Gazze’de kız ve erkeklerin birlikte girebildiği havuz içerdiği için Hamas tarafından kapatılan su parkını ateşe verdi. Olayı görenler en az 25 kişinin saldırıya katıldığını belirtti

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008