gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Barış görüşmeleri El-Fetih’i böldü
Barış görüşmeleri El-Fetih’i böldü

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, “Oslo destekçileri emperyalistlerin taleplerine boyun eğdi” açıklamasında bulundu. El-Fetih Sözcüsü Muhammed Dahlan açıklamanın, talihsiz ve üzücü olduğunu ifade etti

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC), Amerika destekli Ortadoğu barış görüşmelerini protesto etmek amacıyla FKÖ yürütme kurulundaki üyeliğini askıya aldığını duyurdu.

FHKC, ‘başarısız’ geçen müzakereleri sürdürme kararı, “Filistin halkının ulusal bağımsızlığını yok etmeye çalışan Amerika ve İsrail’in sömürgeciliğine teslim olmak ve Oslo destekçilerinin zarar verici tavırlarını kabullenmek demektir,” açıklamasını yaptı.

Halk Kurtuluş Cephesi, görüşmeleri sürdürme kararını, FKÖ’nün kararlarından geri adım atması olarak nitelendirdi.

El-Fetih ise Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nin bu kararını kınadı. El-Fetih Merkez Komitesi Sözcüsü Muhammed Dahlan, Filistinli BM delegesinin prensiplerinden taviz vermeyen ve sağlam bir duruş sergilediği bir zamanda verilen bu kararın hayalkırıklığı yarattığını belirtti ve Halk Kurtuluş Cephesi’ni bu kararından vazgeçmesi çağrısı yaptı.

Müzakereleri sürdürme kararının ardından bazı Filistinli grupların, FKÖ üyeliklerini tekrar gözden geçirmeye başladıklarının gözlemlendiği belirtiliyor. Filistinli kaynaklardan edinilen bilgiye göre, FHKC ve Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi (FDHKC) gibi grupların, barış görüşmelerine engel olmaları ve FKÖ üyeliklerini askıya almaları için Arap devletleri tarafından teşvik ediliyorlar.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, “Oslo destekçileri emperyalistlerin taleplerine boyun eğdi” açıklamasında bulundu. El-Fetih Sözcüsü Muhammed Dahlan açıklamanın, talihsiz ve üzücü olduğunu ifade etti

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008