gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Ortaköy’de yedi gün boyunca Suka
Ortaköy’de yedi gün boyunca Suka

Ortaköy Etz-Ahayim Sinagogu, Sukot Bayramı’nın yedi gecesi boyunca değişik yaş guruplarının katıldığı şenliklere ev sahipliği yaptı. Hahambaşı Rav İsak Haleva, ilk üç akşam, her seferinde 400’ü aşan bir katılımla  bu neşeli bayram ile ilgili açıklamalarını ve güzel dileklerini iletti. Cuma akşamı Dostluk Yurdu Derneği ve Yıldırımspor’un beraber düzenledikleri akşam yemeği, Hahambaşı Rav Haleva’nın katılımıyla, şarkılar eşliğinde devam etti. Cumartesi sabah duasının konuğu ise, Hahambaşı ile birlikte Beşiktaş Belediye Başkan Vekili Kemal Çiloğlu’ydu. Hahambaşı Rav Haleva, Beşiktaş Belediye’sine her zaman gönülden verdiği destek ve yardımları için cemaat adına teşekkürlerini Çiloğlu’nu iletti.

Her yıl Sukot Şabat Suka’sını varlığıyla onurlandıran Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, bu yıl yurt dışı seyahati nedeniyle duaya katılamadı. Kendisini temsilen katılan vekili  Çiloğlu kahvaltı sırasında yaptığı konuşmada, cemaatin bayramını en içten dilekleriyle kutlayarak, barış, sevgi ile bir arada yaşamanın önemini vurguladı.

Pazar akşamı 18-20 yaş gençleri, Pazartesi akşamı ise UÖML mezunları Ortaköy’deki Suka’da gitar eşliğinde keyifli birer akşam geçirerek, Etz-Ahayim Rav Akaali Rav Naftali Haleva’nın bayram ile ilgili mesajlarını ilgiyle dinledi. Haleva, geceye katkılarından dolayı Ceni-Vedat Dekohen’e, Ortaköy Etz-Ahayim ailesi adına teşekkürlerini iletti.

Sukot’un son akşamı olan Salı gecesi, Ortaköy Suka’sı, Talmud Tora’nın 8-11 yaş çocukları ve aileleri için neşeli şarkılar ve Rav Haleva’nın bayram ile ilgili açıklamalarıyla renklenen özel bir Döner Partisi düzenledi. Gecenin özel davetlileri arasında Hahambaşı, Cemaat Başkan ve Yöneticileri de bulunuyordu.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008