gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Türkiye sınırına İsrail radarı
Türkiye sınırına İsrail radarı

İsrail basını, Türkiye’nin Kuzey Irak sınırında kullanılmak üzere, İsrailli bir firmanın geliştirdiği radar sistemlerini talep ettiğini duyurdu

İsrail’in önde gelen gazetelerinden Yedioth Ahronoth, Türkiye’nin son dönemde artan terör saldırılarına karşı sınırın korunması için İsrail’in Magna BSP şirketi ile temasa geçtiğini ve şirketin geliştirdiği alan ihlalini tespit eden yüksek performanslı görüş algılayıcı sistemini talep ettiğini duyurdu. Şirketin geliştirdiği sistem, İsrail ordusu ve güvenlik güçleri tarafından da kullanılıyor.

Haberde, Magna şirketin CEO’su Haim Siboni’nin, Türk yetkililerin şirketleriyle temasa geçtiğini doğruladığı belirtilirken Siboni, “Bu Türklerin İsrail ürünleri üzerindeki boykotunun geçerli olmadığının kanıtı” sözlerine yer verildi.

Siboni, “İsrail’in dünyaya sattığı güvenlik ürünlerinin yeri doldurulamaz. Bizi sevmiyor olabilirler ancak bizden uzak kalamazlar. Türk tarafı anlaşma yapmak isterse, biz yarın bu işi sonuçlandırırız. Ancak yetki almadan hareket edemeyiz” dedi.

Magna’nın ürettiği sistem Japonya ve Hindistan’da nükleer reaktörleri korumak için İsrail’de ise Ben Gurion Havaalanı ve Haremüşşerif’te kullanılıyor.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
İsrail basını, Türkiye’nin Kuzey Irak sınırında kullanılmak üzere, İsrailli bir firmanın geliştirdiği radar sistemlerini talep ettiğini duyurdu

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008