gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
TÜRKİYE İSRAİL arasında İLK UZLAŞMA SİNYALLERİ
TÜRKİYE İSRAİL arasında İLK UZLAŞMA SİNYALLERİ

İsrail basını geçtiğimiz günlerde bir Türk Dışişleri yetkilisinin sözlerine dayanarak, iki ülke arasındaki ilişkilerin uzlaşma sinyalleri verdiğini belirtti

Yedioth Ahronoth gazetesine konuşan üst düzey bir Türk Dışişleri yetkilisi, İsrail’in Birleşmiş Milletler soruşturma komisyonu ile birlikte filo krizine bir çözüm bulması halinde İsrail Başbakanı Netanyahu’nun Ankara’da ağırlanacağını belirtti. Haberde, “Türkiye, kameralar önünde İran ile güçlü bağlar sergileyebilir ama hafta sonunda da İsrail’e uzlaştırıcı bir sinyal gönderdi,” denildi. Haberde ayrıca Türk yetkilinin, “Kriz çözülürse Netanyahu’nun ziyareti mümkün olur,” sözlerine yer verildi.

Ankara’daki kaynaklar ise konuyla ilgili olarak İsrail Başbakanı Netanyahu’ya bir davet yapılmadığını belirttiler.  Yapılan açıklamada, Türkiye’nin İsrail ilişkilerinde iyileşme sağlanabilmesi için Türkiye’nin beklentilerin değişmediği vurgulandı.

Özür mektubu

Türkiye Dışişleri Bakanlığı’na dayalı kaynaklar, İsrail’in Gazze filosu baskını için ‘özür mektubu’ hazırladığı ama mektubun bir İsrailli bakana takıldığını iddia etti.

İsrail’in özür mektubunun Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun İsrail Sanayi Bakanı Ben Eliezer’le gizli Brüksel buluşmasında kaleme alındığı iddia edildi. Ancak mektup İsrailli başka bir bakanın vetosuna takıldı. İsrail Dışişleri Bakanlığı ise özür mektubunu yalanladı.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
İsrail basını geçtiğimiz günlerde bir Türk Dışişleri yetkilisinin sözlerine dayanarak, iki ülke arasındaki ilişkilerin uzlaşma sinyalleri verdiğini belirtti

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008