gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
BARIŞ GÖRÜŞMELERİ ÖNCESİ Hamas’tan Filistinli yetkililere sert uyarı

Hamas, İsrail ile  müzakerelere başlamaya hazırlanan FÖY’e uyarıda bulundu: “Geri dönüş hakkından taviz vereceklerin, Kudüs’ü İsrail’e bırakacakların kafalarını ezeceğiz.”

Hamas, İsrail-Filistin barış görüşmeleri öncesinde, Filistinli yetkililere “Izzeddin el-Kassam Tugayları, Kudüs’ten, Filistin’den ve geri dönüş hakkından taviz vereceklerin, kafalarını ezecektir” uyarısında bulundu. Hamas lideri Halil El Hayya, Washington’da başlaması planlanan barış görüşmelerine ve Ramallah’tan görüşmelere katılacak olan heyete karşı ayaklanma başlatılması çağrısında bulundu.

El Hayya, “Filistin hükümeti, barış görüşmeleri bahanesiyle İsrail’e, Filistin meselesini ortadan kaldırabilmesi, Kudüs’ü Yahudileştirebilmesi, yeni yerleşim bölgeleri inşa edebilmesi ve Filistinlilerin geri dönüş haklarını yok edebilmesi için izin vermektedir. Abbas ve heyeti ne Filistin’i, ne Kudüs’ü, ne mültecileri, ne de El-Aksa’yı temsil etmektedir ve biz Siyonist düşmanın imzaladığı hiçbir anlaşmayı tanımayacağız.” dedi. El Hayya ayrıca İsrail’i kastederek, “Hamas her gün daha güçleniyor ve Filistin topraklarından kovulacağınız son savaşa hazırlanıyor. Varlığınız yok olmaya doğru ilerliyor.” dedi. 

Diğer bir Hamas lideri Salah Bardavil Filistin hükümetini kınadı ve “Gazze’de camilere karşı bir savaş sürüyor. Hamas, İsrail’in Filistinlilere karşı uyguladığı zulmü ve aşağılamayı durdurmak için uğraşan uluslararası örgütlere daha fazla nasıl baskı yapabileceğini düşünüyor.” dedi.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Hamas, İsrail ile  müzakerelere başlamaya hazırlanan FÖY’e uyarıda bulundu: “Geri dönüş hakkından taviz vereceklerin, Kudüs’ü İsrail’e bırakacakların kafalarını ezeceğiz.”

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008