gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Ajandam .
.

NE OKUYALIM?

Size tam bir yaz kitabı önereceğim yine. İsmi Mutluluk Projesi. Yazarı Gretchen Rubin, çevirmeni  Murat Kayı.  April Yayıncılık’tan çıkan bu güzel kitap size on iki ay sürecek ve hayat standardınızı yükselterek sizi ‘daha mutlu’ edecek bir proje sunuyor. Aslında biliyorsunuz, mutlu olmak için çoğu şeye sahipsiniz. Hatta kendinizi mutlu bir insan olarak bile tanımlayabilirsiniz. Ancak eksik olan bir şeyler var. Kimseye söylemiyorsunuz belki,  ama eminsiniz. Bu proje eksik olanı, felsefe, bilimsel araştırma, tarih, analiz ve hayat tecrübeleriyle tamamlayarak gerçek mutluluğa ulaşmanızı kolaylaştıracak.  Kitap mutlu olmak için birçok nedeni olan ancak yine de melankoli, güvensizlik, halsizlik ve suçluluk duygularından bir türlü sıyrılamayan Gretchen'in on iki aya yaydığı sistematik çalışmasının bir dökümü niteliğinde. Açıkçası beni çok mutlu etti, umarım sizin de işinize yarar.

NE İZLEYELİM?

Yazın, klimalı ortamda mı sinema izlemeyi tercih edersiniz, yoksa açık havada mı? Sürekli şikâyet eder dururduk, Avrupa yakasında açıkhava sineması yok diye. Oysa Anadolu yakasında oturanlar yıllardır Cinecity Trio Sinemalarının tadını çıkarıyorlar. Havuz kenarına dizilen şezlonglara uzanmış filmlerini izlerken, bir yandan da patlamış mısırlarını ‘çıtlatıyorlar’. Artık Avrupalılar da bu keyiften faydalanabilecek. Hafta arası ve Cumartesi  akşamları süper konserlere ev sahipliği  yapan Turkcell Kuruçeşme Arena, Pazar akşamları bir açıkhava sinemasına dönüşüyor ve dev ekranına vizyondaki en yeni filmleri aktarıyor. Üstelik Genç Turkcell kartı olanlara da bir bilet alana, bir bilet armağan ediyor. 10 TL’ye iki kişi güzel bir film izlemiş oluyorsunuz. Üstelik yakınlarda bir düğün ya da davet varsa, izlediğiniz (ve maalesef dinlediğiniz) havai fişek gösterisi de cabası…

NEREYE GİDELİM?

Sedef Adası, gez gez bitmiyor. Aslında böylesine küçük ve ıssız sayılabilecek bir adada iki kulüp olması ilginç. Geçtiğimiz haftalarda Port Sedef’i sizlerle paylaşmıştım. Bu hafta sıra Club Ada Sedef’te. Burası doğal dokulardan oluşan ambiyansı, Akdeniz mutfağının lezzetlerinden oluşan mönüsü ile özellikle hafta sonlarında denizin keyfini sürmek isteyenler için ideal bir beach club. 45 yıllık Sedef Adalı, işletmeci Habil Gürsoy ve Maçka Brasserie’nin iki ortağı, farklı iş tecrübelerinden sonra sektöre yeni bir bakış açısıyla katılan Gökhan Cüceloğlu ve Port Sedef’in de kurucu ortağı ve eski işletmecisi olan Muhittin Ülkü tarafından açılan Club Ada Sedef, şehrin karmaşasından uzaklaşmak isteyenler için farklı ve huzurlu bir deneyim sunuyor. Minimalist dekorasyonu ve mükemmel hizmet anlayışıyla gün boyunca ikramda kusur etmiyor. Yaz bitmeden kendinizi şımartmanız için… (0530 780 72 20 / info@clubadasedef.com)

NE TADALIM?

İçkinin de modası mı olurmuş?” demeyin sakın. Son 2-3 senedir, bir roze furyasıdır gidiyor. Açıkçası, ben de kaptırdım kendimi bu dalgaya… Talep artınca, roze şarabın çeşidi de doğal olarak fazlalaştı. İçlerinde denemeye değer bulduklarımdan biri de Vinkara’nın Quattro Roze’si. Kırmızı meyve aromaları, tropikal meyve, gül, misket limonu kokuları ile çeşnilendirilmiş  bir lezzeti var. Quattro serisindeki kırmızı ve beyaz şarap lezzetlerine yeni eklenen Vinkara Quattro Roze yaz akşamlarının eşlikçisi olmaya aday. Kalecik Karası ve Hamburg Misketi üzümlerinden üretilen bu ideal roze, yaz farklı ve serinletici bir tat sunuyor. Meyveli ve zengin aromatik özellikleri ile pembe renge bürünen gökyüzüne keyifle kadeh kaldırmanız için. Doldurun kocaman buzlu kadehinize Quattro Roze’nizi ve güneş batımı izlerken yavaş yavaş yudumlayın… (www.vinkara.com)

Facebook'ta Paylaş
Yazar Aylin YENGİN
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008