gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
İstanbul'da 4.Uluslararası İCOJİL Konferansı
İstanbul'da 4.Uluslararası İCOJİL Konferansı

500. Yıl Vakfı, Hollanda Araştırma Enstitüsü, Utrecht Üniversitesi’nin işbirliği ile düzenlenen 4. Uluslararası İCOJİL (İnternational Conference on Jewish Italian Literature) Konferansı 23-27 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşti.

“Yahudi göçü: Diasporanın sesi” başlığı altında ABD, Avustralya, Belçika, Fransa, Hollanda, İtalya, İngiltere, Kanada ve Türkiye’den 45 katılımcı tebliğ sundu.

Etkinliğe Ankara’dan İlhan Karasubaşı, Nevin Özkan ve Nuran Savaşkan Akdoğan ile İstanbul’dan Naim Güleryüz, Yakup Almelek, Beki Bahar ve Lizi Behmoaras konuşmacı olarak katıldılar. 23 Haziran Çarşamba günü gerçekleşen açılış konuşmalarının ardından ilk sözü alan 500. Yıl Vakfı Başkanı Naim Güleryüz “Türk Toplumunda Yahudi Yaşamından Kesitler: Dün, Bugün ve Yarın” başlıklı bir sunum yaptı.

Aynı günün akşamı Los Paşaros Sefaradis Müzik Topluluğu İtalyan Kültür Merkezi’nde bir konser verdiler. Ertesi gün Lizi Behmoaras, Yakup Almelek ve Beki L. Bahar birer konuşma gerçekleştirdiler.

27 Haziran Pazar sabahı 500. Yıl Vakfı tarafından düzenlenen Naim Güleryüz yönetimindeki Galata Turu’nda, Tünel’den başlayarak Büyük Hendek Caddesi, İtalyan Sinagogu, Galata Kulesi, Aşkenaz Sinagogu, Schneidertempel Sanat Merkezi, Kamondo Evi, Kamondo Merdivenleri ve 500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi gezilerek ayrıntılı bilgi verildi.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008