gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Mavi Marmara kargosu Gazze’ye ulaştı
Mavi Marmara kargosu Gazze’ye ulaştı

31 Mayıs’ta yaşanan Mavi Marmara krizinin ardından İsrail’in Aşdod Limanı’na çekilen gemiden indirilen yardım malzemeleri Gazze’ye ulaşmaya başladı.

İsrail, uluslararası yardım örgütleri ve Hamas arasında yapılan görüşmeler sonucunda Mavi Marmara’nın yükü Birleşmiş Milletler aracılığıyla Gazze’ye ulaştırılmaya başlandı. İsrail ordusu, silah yapımında kullanmaya uygun olmayan malzemeleri yollamakta ısrar ederken, Hamas “ya hepsi, ya da hiçbiri” şeklinde dayatma yaptı. İsrail hükümeti ile Hamas arasındaki anlaşmazlığı çözmek için ise ABD ve BM devreye girdi.

Varılan anlaşma sonucunda, Birleşmiş Milletler’in 128 kamyonluk yardım malzemelerini kara yoluyla Gazze’ye ulaştırması kararlaştırıldı. Ulaştırılan eşyalar arasında engelliler için 82 adet elektrikli sandalyede yer alıyor. İsrail, sandalyelerin bataryasız göndermek isteyince kısa süreli bir kriz yaşandı. BM Sağlık Örgütü, sandalyeleri bataryasız almayı kabul etmeyince İsrail geri adım atarak, sandalyeleri bataryaları ile birlikte gönderdi. Gazze’ye gönderilen malzemeler arasında elektrikli sandalyenin yanı sıra, hastane yatakları, ilaç, koltuk değnekleri ve ameliyat gereçleri yer aldı.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
31 Mayıs’ta yaşanan Mavi Marmara krizinin ardından İsrail’in Aşdod Limanı’na çekilen gemiden indirilen yardım malzemeleri Gazze’ye ulaşmaya başladı.

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008