gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Göztepe Kültür Derneği'nde Başkan Levi görevi devretti
Göztepe Kültür Derneği'nde Başkan Levi görevi devretti

29 Mayıs Cumartesi akşamı, Göztepe Kültür Derneği renkli ve müzik dolu bir geceye sahne oldu. Ünlü bir dans gösterisinin damga vurduğu ve çok sayıda plaketin sahibini bulduğu etkinlikte yeni Başkan İzak Petilon görevi Jojo Levi’den törenle devraldı

Cemaat Başkan Vekili İshak İbrahimzade, geçmiş dönem Cemaat Başkanı Silvyo Ovadya, Bet Din üyesi Rav Yeuda Adoni, Yürütme ve Müşavirler Kurulu üyeleri, kurum, dernek başkanlarının katıldıkları gecede konuklar, derneğin eski ve yeni başkanları tarafından kapıda karşılandılar. Verilen kokteylin ardından yemek salonuna geçen davetlilerin masalarına yerleşmeleriyle sahne de hareketlenmeye başladı. Gecenin programını sunan Meyzi Birant’ın açılış konuşmasından sonra gençlerden oluşan GKD Korosu birbirinden güzel parçalarla sahne aldı.

Daha sonra Meyzi Birant geceye katılamayan Cemaat Başkanı Sami Herman’ın mesajını okumak üzere vekili İbrahimzade’yi sahneye davet etti. Konuşmasının bir bölümünü yabancı konuklara hitaben İngilizce yapan İbrahimzade, GKD’nin sadece bir gençlik derneği değil, gençlerin derneği olduğunu, onların hedeflerine kilitlenerek amaçları doğrultusunda ilerlemelerini söyledi. Başkan Jojo Levi’nin yeni kurulan Aile ve Sosyal Yardım Başkanı Tuna Alkan’a dernek plaketini sunduktan sonra sıra Gençlik Başkanı Belin Alkan’a geldi. İki yıllık görevini başarıyla tamamlayan Belin’e plaketini annesi Tuna Alkan ve Dernekler Masası Başkanı Yaşar Bildirici sundu. Görevini Rami Çavez’e devreden Belin, birinci evim olarak nitelediği GKD’nin kendisine kazandırdıklarından söz ederek destek veren arkadaşlarına ve yönetim kuruluna teşekkür etti.

GKD ailesinin bir mensubu olan ve geçtiğimiz dönemde Hanımlar Komisyonu Başkanlığını ikinci kez üstlenen Lili Salerno, plaketini Rav Yeuda Adoni’nin elinden aldı. Lili Salerno ve Rav Adoni’nin kısa konuşmalarından sonra Meyzi Birant Başkan Jojo Levi’yi, eşini ve oğullarını sahneye davet etti. Dostluk Yurdu Derneği Başkanı İzi Duenyas ve YSK Başkanı Leon Kalma, Jojo Levi’ye birer plaket sundular. GKD plaketini ise, Levi geçmiş dönem Başkanı Sivyo Ovadya’nın elinden aldı. Ovadya, GKD’nin kuruluş yıllarından söz eden ve onu diğer derneklerden ayıran özelliklerini övgü dolu sözlerle sıraladı ve destek veren herkese teşekkür ederek sözlerine son verdi.

Teşekkür konuşmasına konukları selamlayarak başlayan Jojo Levi konuşmasında “(..)Dernek bir aile yuvası, bir fabrika kadar hareketli. Geriye dönüp baktığımda zaman tüneli içinde koşan bir atlet gibi nefes nefese yüzlerce faaliyet, bitmek bilmeyen bir enerji deposu…

Buradaki hayatımın başlangıcı, faaliyetlere katılmaktan ve çocuklarımı basketbol antrenmanına getirmekten öte değildi. Ta ki dört yıl evvel İsmail ve Erol başkanın beni Göztepe Kültür Derneği Yönetim Kurulu’na misafir olmaya ikna edene dek. Sırasıyla sayman yardımcılığı, saymanlık ve iki senenin ardından başkanlık… Asıl işin ne olduğunu kendimi içinde bulduktan sonra anladım. Görev çok kolay değildi. Sosyal ve ekonomik zorluklar, cemaatimizin beklentileri ve yediden yetmişe herkese hitap edebilmek” dedi. Çalışmaya devam edeceğini ifade eden Levi, sözlerini görevi süresince kendisine destek olan çalışma arkadaşlarına, yönetim kuruluna, tecrübelerini esirgemeyen başkanlarına ve tüm aile bireylerine teşekkür ederek tamamladı.

Devir teslim töreninin son konuğu GKD’nin yeni Başkanı İzak Petilon idi. Oldukça heyecanlı görünen Petilon,  “İnsan hayatı, bazen kişinin kendisinin yönlendirdiği, bazen tesadüfler ile harmanlanmış bir zaman dilimidir. Hayatı anlamlı kılmaya çalışmak tamamen kişinin kendi seçimleri ile gerçekleşebilir. Türk Musevi Cemaati’nin bir katmanında çalışmak bu seçimler arasında bir yaşam biçimi olarak de değerlendirilebilir. Göztepe Kültür Derneği yolculuğuna 20 sene önce başladım. Bu süreç içinde gerek cemaat hayatımda, gerekse özel hayatımda yaşadığım tüm olaylar beni çok büyük bir ailenin parçası olduğumu hissettirdi. Tam ki, faaliyetlere misafir gibi katılıp, dostlarımın başarılarını paylaşmayı planlarken, bu çok güzel ve benim için özel olan aileye, aile reisi olmam teklif edildi” diyerek tüm dernek çalışanlarına ve gençlere birbirine kenetlenme, sevgi, saygı ve özveride bir araya gelme mesajı verdi.

Gecede, GKD dans grubunun hazırladığı; genç-yaşlı 120 kişilik bir kadro tarafından sahnelenen gösteri izleyenlerin büyük beğenisini topladı.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Tuna SAYLAĞ Sanatta kısa kısa tunasaylag@gmail.com
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
29 Mayıs Cumartesi akşamı, Göztepe Kültür Derneği renkli ve müzik dolu bir geceye sahne oldu. Ünlü bir dans gösterisinin damga vurduğu ve çok sayıda plaketin sahibini bulduğu etkinlikte yeni Başkan İzak Petilon görevi Jojo Levi’den törenle devraldı

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008