gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Derneklerimizde Roş Aşana hazirliklari
Nancy AZARBADŞehrimiz yaz ayları boyunca 12. Dünya Mimarlık Kongresi ardından Formula 1,bu ay da İstanbul Design Week ile sahne alırken, Bienal ile hızla dönmeye devam ediyor

İbrani takvimine göre 5766 yılına girişimizi simgeleyen Roş Aşana  bu sene 4LJ Ekim günleri sinagoglarda dualarla karşılanacak. Yeni bir yıla girerken hayır kurumlarımız hazırladıkları  kart ve armağanlarla  dost ve akrabalarının yeni yıllarını kutlamak isteyenlere vesile olacak. Tüm kurum yetkilileri dağıtımlarda meydana gelebilecek gecikmeleri önleyebilmek amacıyla ilgililerin  listelerini mümkün olduğunca  erken göndermelerini rica ediyorlar

Matan Baseter – Barınyurt
Yaklaşık iki yüz yoksul aileye bir çok konuda yardım elini uzatarak gereksinimlerine  katkıda bulunmaya çalışan Matan Baseter; aynı zamanda  yüze yakın pansiyonerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayarak bir ev ortamında barınmalarını  sağlayan  Barınyurt, birleşik bir kurum olarak  bağışseverlerin katkılarıyla bu işlevini yerine getirebilmekte. Matan Baseter- Barınyurt bu yıl ihtiyaç sahiplerinin bağışlarınızdan daha fazla yararlanabilmesini sağlamak amacıyla üç farklı yardım paketi sunmakta. İlk seçenek Giysi Paketi, ikincisi Bayram Özel Paketi, üçüncü seçenek ise Aylık Gıda Paketi. Yardım paketi bağışlarınız, yakınlarınıza gönderilecek olan sembolik bir hediye ile bilgilendirilecek.

Tel: (0212) 244 13 53-
249 79 37 - 249 56 64, 
Faks: (0212) 293 60 22,
e-posta:

mbaseter@nevesalom.org

Balat Or - Ahayim Hastanesi

Balat Or-Ahayim Hastanesi  Vakfı Pembe Melekleri  bu yılda  kalıcı hediyeler  hazırladılar. Tebrik kartlarının yanısıra  Roş Aşana’nın simgesi olan  ve Pembe Meleklerin yaptığı elma tatlısının bulunduğu kase, çocuklar için hazırlanmış junior set, şarap, krokanla doldurulmuş beyaz servis tabakları, çok amaçlı kullanılabilecek lokum dolu porselen tabak, kestane tatlısı ve beyaz şeker ile doldurulmuş porselen pasta tabağı ve çiçekli bir tabak üzerinde iki adet şarap, krokan, reçel dolu iki fincan ve içi kestane şekeri doldurulmuş kese olan bir set seçenekler arasında.

Tel: (0212) 292 04 60 (Pbx),   Faks: (0212) 251 66 67
Detaylı bilgi için:
  www.orahayim.com

İzmir İhtiyacı Olanlara Yardım Gönüllüleri (İyi Niyet)
İzmir’de ihtiyaçlı olanlara her türlü yardımı sağlayan İzmir İhtiyacı olanlara Yardım Gönüllüleri Hanımları günün anlam ve önemini belirten tebrik kartlarının yanı sıra bu yıl bir değişiklik yaparak Roş Aşana Bayramı için Talet kılıfı ve kipa takımları hazırladılar. Tel: (0232) 464 49 98- 465 05 35- 243 50 59

Yetimleri Koruma ve  Barındırma Derneği  (Orfelina)
Yetimleri Koruma ve Barındırma  Derneği’nde seçeceğiniz  bir armağan ile himayelerinde bulunan çocukların geleceğine katkıda bulunacak, dostlarınızın ve sevdiklerinizin yeni yıllarını kutlayabileceksiniz.  Yetimleri Koruma ve Barındırma  Derneği’nde tüm yıl bulabileceğiniz  Bar-Mitzva, Bat- Mitzva, düğün, nişan, bebek albümleri, dekoratif çerçeveler, mama seti,yeni doğan  bebek setleri, bebek, çocuk, ev ve işyerleri için bereket duaları ve geleneksel kartların yanı sıra  Roş-Aşana  dolayısıyla  değişik hediyeler hazırlandı.
Altı emaye üstü porselen çaydanlık seti, baharatlık seti, çiçek desenli tepsi, kahvaltı, pasta, peynir ve salata servis setleri, zeytinli, limonlu, havuçlu salata tabakları, dekoratif kek kapları, çok amaçlı küçük kaseler ve büyük meyve tabakları  şamdanlı ve yıldızlı gümüş ayna, çerçeveli 10 emir yardımseverlerin beğenisine sunuldu.

Tel: (0212)231 12 46
296 46 16 - 296 45 97
Faks: (0212) 296 46 17

İhtiyarlara Yardım Derneği
İhtiyarlara Yardım Derneği yetkilileri, Beyaz Melekler ve pansiyonerlerin desteği ile sevenlerinin bayramlarını kutlamak isteyenlere  geleneksel  çiçekli ve normal tebrik kartlarının yanı sıra  çeşitli hediyelikler hazırladılar. Bronz, gümüş, altın, platin yaşam destek sertifikaları, bayram  yemek destek sertifikası, Şalom gazetesi senelik aboneliği, Dantelacı filminin DVD’si bağış karşılığında  bağışseverlere ulaştırılacak. Obje grubunda ise Şabat ekmeği tahtası, Şabat mumluğu, kare nazarlık, iş, ev ve sağlık duaları, çocuklara kumbaralar, mozaik ve otantik kandiller, kelebek desenli üçlü mini kupa, üç bölmeli küçük ve büyük boylarda çerezlik, cam sürahi, 6’lı cam bardak takımı, kahverengi ve siyah renklerde deri saplı, kapaklı servis tabağı, egzotik heykeller, 7 parçadan oluşan Murano seti, kapaklı Murano pasta kabı bulunmakta. Gümüş kaplama vazo, şekerlik, modern şamdan, sürahi, meyvalık, kuru yemişlik, tuzluk-biberlik seçenekler arasında. Ayrıca suni ve canlı aranjmanlar  da hazırlandı. 

Tel: (0212) 238 94 94
Fax: (0212) 253 02 01, 
e-posta:
iyd.tr@superonline.com   www.iyd.org.tr

Öğrencilere Yardım Derneği (Mişne Tora)
Birçok öğrenciye eğitim bursları temin ederek onlara manevi ve kültürel destek sağlayan Öğrencilere Yardım Derneği’nden seçeceğiniz hediye ile, destek alan öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanmasına ve daha iyi yetiştirilmelerine  katkıda bulunacak ve yakınlarınızı sevindireceksiniz.
Mişne Tora’nın seçenekleri içinde yeni yılın tatlı geçmesi dilekleriyle  çikolata doldurulmuş duvar saati, cam kase, antik küllük, dantel şekli verilmiş ayaklı porselen şekerlik, üç bölmeli zeytin tabağı, çiçek desenli dikdörtgen tabak, badem ezmesi doldurulmuş renkli camlı kase ferforje ayaklı kase, antik meyvelik,Versace Bonboniaire, ve tebrik kartları bulunmakta. Ayrıca ÖYD, bağışlarını mütevazı bir şekilde gerçekleştirmeyi arzu eden bağışseverler için de öğrencilerin başarılarını simgeleyen Takdir ve Teşekkür  belgesi adı altında iki seçeneğin yanı sıra Bir Kitap Bir Hayat, Bir Burs Bir Gelecek adını verdikleri birer şilt hazırladılar. Ayrıca Dernek bu sene bir yenilik daha yaparak "Hayatımızın Aynası" adlı bir belgeyi de katkıda bulunanlara sunuyor.

Tel: (0212)230 90 27
230 90 55 - 232 29 37
Faks: (0212) 241 72 74,
e- posta:

misnetora@yahoo.com

 

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008