gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Müze Ana Holü’ne Jak Kamhi adı verildi
Müze Ana Holü’ne Jak Kamhi adı verildi

500. Yıl Türk Musevileri  Vakfı’nın 1989-2008 dönemi Kurucu Başkanı ve halen Onursal Başkanı Jak Kamhi’nin adı Müze Ana Holü’ne verilerek duvara çakılan kristal bir plaketle ebedileştirildi.

25 Mayıs  Salı günü Cemaat Başkan Yardımcısı Moris Levi’nin sunduğu töreni Türkiye Musevileri Hahambaşısı  Rav İsak Haleva, Türk Musevi Cemaati Başkanı Sami Herman, Onursal Başkan Bensiyon Pinto, Geçmiş Dönem Başkanı Silvyo Ovadya,  İsrail’in İstanbul Başkonsolosu Moşe Kamhi ve Jak Kamhi’nin ailesiyle yakın çevresinin yer aldığı seçkin bir davetli topluluğu  izledi.

İlk olarak söz alan Vakıf Başkanı Naim A. Güleryüz, Jak Kamhi’nin Türkiye’nin yurt dışı platformlarda tanıtılması için temaslarını ve sarf ettiği çabaları, görsel bir sunum ve Jak Kamhi’ye 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından Devlet Üstün Hizmet Madalyası tevdii töreni filmi eşliğinde özetledi

Daha sonra, Hahambaşı Rav  Haleva ve Sami Herman, cemaati onurlandıran çalışmalarından dolayı Kamhi’ye teşekkür ederek kendisine bir plaket sundular.

”Jak V. Kamhi Salonu” kristal plaketinin Kamhi ve Güleryüz tarafından beraberce açılmasından sonra söz alan Jak Kamhi çalışmalarından bazı önemli anıları davetlilerle paylaştı.

 İvet Güleryüz’ün, “Her başarılı erkeğin arkasında değil, yanında bir kadın vardır” diyerek Jak Kamhi’nin eşi Tüli Kamhi’ye bir çiçek sunmasıyla tören sona erdi.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
500. Yıl Türk Musevileri  Vakfı’nın 1989-2008 dönemi Kurucu Başkanı ve halen Onursal Başkanı Jak Kamhi’nin adı Müze Ana Holü’ne verilerek duvara çakılan kristal bir plaketle ebedileştirildi.

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008