gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
İYD’de bir bahar akşamı...
İYD’de bir bahar akşamı...

İhtiyarlara Yardım Derneği geleneksel hale getirdiği eşpansiyonerlerle dayanışma gecesini 4 Mayıs Salı akşamı kurum binasında gerçekleştirdi.

Geceye Hahambaşı Rav İsak Haleva, Cemaat Başkanı Sami Herman, Aşkenaz Cemaati Başkanı Bünyamin Poluman başta olmak üzere temsilciler ve kurumlar başkanı eşleriyle birlikte  katıldı.

İYD ailesi ise, eski başkanları, yöneticileri ve pansiyonerleriyle kalabalık aile görüntüsü sergilediler.

Gece genç gitarist Nilüfer’in seslendirdiği şarkılar ve İYD cateringin hazırladığı özel lezzetlerin ikramı ile başladı.

Cako Uyar tarafından hazırlanan barkovizyon sunumunda fotoğraflarla pansiyonerlerin gençlikten bugünlere gelişinin öyküsü ve günümüz yaşamları ekrana yansıtıldı. Sözkonusu sunum duygusal ortamı daha da zirveye taşıdı.

 Klasik bir anlatım yerine sevgiden ve yardımseverliğin yüceliğine değinerek başladığı konuşmasında İYD Başkanı Janet Mayer “Bu projemizin başlangıç aşamasındaki hedefi, her pansyonerimizin tekrar bir aile olgusunu sizlerle yaşaması, sizlerin onlara sahip çıkarken vereceğiniz sevgi ve bu sevginin onların yaşam sürecine vereceği katkıydı.

Şimdi ise, ekonomik koşullar göz önüne alındığında, bu projeye yapmakta olduğunuz maddi ve manevi katkı, pansiyonerlerimizin yaşam seviyesini yükseltmek için verdiğimiz mücadeleye çok büyük destek olmaktadır

Sevgili eşpansiyonerlerimiz yaşlılarımızın varlığı bağlı olduğu ailenin temel direğidir.

Unutmayalım ki hepimiz yarının yaşlılarıyız. Yaşlanmak insan tabiatının doğal bir sonucudur.

Farkında olmalıyız ki çocuk olmadan genç, genç olmadan da yaşlı olunmaz. Yaşlılarımıza sahip çıkmak onların geçmişine yakışır şekilde hayatlarının devamını sağlamak hepimizin görevidir” dedi.

Daha sonra söz alan kurum pansiyonerlerden Lili Vitas ve Yako Levi bu binada çok mutlu olduklarını dile getirdiler.

Gecenin hayata geçirilmesinde emeği geçen Dv Production, Mix Music, Best Çiçekçilik ve Rozet Hubeş’e verilen plaketler bir teşekkürün ifadesiydi.

Ardından gecenin düzenlenme vesilesi olan Eşpansiyoner Projesi’nin mimarları bağışseverler tek tek sahneye davet edilerek sahnede kurulan sembolik İYD binasının panosuna pencereler monte ederek binanın daha fazla aydınlanmasına vesile oldular.

Eşpansiyoner katılımcılarının onurlandırılmasından sonra sıra iki şeref konuğuna gelmişti.

JDC Ortadoğu Sorumlusu Ami Bergman’a desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verildi.

Dünyanın her yerinde bulunan ihtiyaçlılara ulaşmaya çalışan uluslar arası yardım kuruluşu LDS’nin yetkilileri Les ve Janet Paskett’e kuruma yaptıkları destek ve binaya kazandırdıkları merdiven asansörü dolayısıyla bir plaket verildi.

Konukların ardından söz alan Kurumlar Başkanı Çetin Erbeş huzurevlerin de mutlu, sağlıklı ve zamanı değerlendirerek yaşayan yaşlıların, diğerlerine örnek oluşturabileceklerini söyledi ve pansiyonerlere bu olanağı sağlayanların önemli bir görev üstlendiklerini belirtti.

  Daha sonra söz alan Cemaat Başkanı Herman İYD faaliyetlerini ve projelerini yıllardır yakından memnuniyetle izlediklerini ve her zaman takdir ettiklerini bağışseverlerle olan dayanışmanın çok önemli olduğunu vurguladı.

Sembolik İYD bina panosunun çatısının bir bölümünü monte eden Başkan Herman’dan sonra çatıyı tamamlamak üzere Hahambaşı Rav İsak Haleva sahneye davet edildi.

Rav Haleva bağış ve yardımseverliğin her kula nasip olmayan bir lütuf olduğunu vurguladı ve salonda bulunan bağışseverlere takdirlerini belirtti.

Gece, tamamlanan sembolik binanın panosunda daha çok yardımsevere ihtiyaç olabileceğini anlatan bir görüntüyle sona erdi.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008