gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Netanyahu barış görüşmelerine hazır
Netanyahu barış görüşmelerine hazır

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD’nin Ortadoğu Temsilcisi George Mitchell ile yaptığı görüşmede İsrail- Filistin sorununu konuşmaya hazır olduğunu belirtti. Netanyahu, barış sürecinin ‘sorunlu’ konuları olan Kudüs, sınırlar ve güvenlik anlaşmalarını da görüşmeye hazır olduğunu vurguladı. Netanyahu  dolaylı konuşmalara fikir alış verişi ile başlanabileceğini söyledi.

Obama yönetimindeki üst düzey yetkililer Mitchell’in İsrail ziyaretinin tatmin edici geçtiğini belirttiler. Yetkililer ayrıca bundan sonrası için de umutlu olduklarının altını çizdiler.

Mitchell yönetimindeki Amerikalı ekip ise önümüzdeki hafta bölgeye geri dönecek ve hem Netanyahu hem de FÖY Mahmud Abbas ile görüşecekler. Mitchell’in bölgeye geri gelişine dek ise yardımcısı David Hale, taraflarla görüşmelerini sürdürecek.

Konuyla ilgili olarak kabineye bir açıklama yapan Netanyahu ise “İsrail ve Amerika İsrail-Filistin barış görüşmelerinin en yakın zamanda başlaması taraftarıdır. Umarım Filistinlilerin de arzusu budur ve barış konuşmaları en yakın zamanda başlar” dedi.

İsrailli yetkililer ise Arap Ligi görüşmelerinden sonra Washington’a gidecek olan Filistin lideri Abbas’ın, barış konuşmalarına umut verecek şekilde görüşmelerden ayrılmasını dilediklerini belirttiler.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008