gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Kalplerimizde Holokost, dileklerimizde umut...
Kalplerimizde Holokost, dileklerimizde umut...

İsrail Devlet Başkanı Şimon Peres de Holokost’tan alınan derslere ilişkin bir konuşma yaptı. Peres, yaptığı konuşmada İran’ın nükleer silah geliştirmesine seyirci kalınmaması gerektiğini vurguladı

“İsrail Holokost’un öğrettiği iki çıkarımı asla unutmayacak. Kalbinde barış ile güvenliğini kendi ellerinde tutan özgür bir Yahudi Devleti’ni ayakta tutmak ve soykırım tehditlerini, Holokost inkârını ve terör girişimlerini ciddiye almak.

Dünya devletlerinden bir zamanlar yaptıkları gibi kayıtsız kalmamalarını istemek bizim hakkımız ve mecburiyetimizdir. Kayıtsız kalmak milyonlarca kurbana mal olmuştur. BM, bir BM devletinin diğer bir BM devletine savurduğu yok etme tehditlerini ciddiye almalıdır.”

Peres, İran halkının bir bölümünün de kendilerini kontrol eden caniden utandıklarını sözlerine ekledi.

Peres, “Arap devletleri Ahmedinecad’ın anti-İsrail söylemlerinin asıl hedefini maskeleme amaçlı olduğunu farkındalar. Asıl isteği, bölgenin tek hâkimi olmaktır,” şeklinde konuşmasına devam etti.

“Dünya savaşı Nazilerin şeytani amaçları ile patlak verdi, Almanların daha üstün ırk olmaları söylemi ile tüm bunlar yaşandı.”

Peres yanan Yahudi kitaplarının ateşi içimizde devam ediyor derken, “Ölen altı milyon kardeşimizden, erkeklerden, kadınlardan, yaşlılardan, bir buçuk milyon çocuğumuzdan kendimizi ayırmamız imkânsızdır” dedi. “Yaşam için inanılmaz bir potansiyel, yetenekler, geri dönemeyecek bir şekilde yok edilmiştir. İsrail Devleti sonsuza dek Holokost için yası ve kuruluşu için sevinmeyi birlikte yaşayacaktır,” şeklinde sözlerine ekledi.

 “Gözlerimiz tehlikelere karşı açık olacak, ellerimiz her zaman barış için uzanacaktır. Kalbimizde Holokost ve dileklerimizde, umut olacaktır.”

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
İsrail Devlet Başkanı Şimon Peres de Holokost’tan alınan derslere ilişkin bir konuşma yaptı. Peres, yaptığı konuşmada İran’ın nükleer silah geliştirmesine seyirci kalınmaması gerektiğini vurguladı

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008