gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Ayalon, Suudi Prensi ile el sıkıştı
Ayalon, Suudi Prensi ile el sıkıştı

Hafta sonunda Münih’te gerçekleştirilen güvenlik toplantısına birçok lider ve dışişleri temsilcisi katıldı. Toplantı kapsamında gerçekleşmesi planlanan Ortadoğu panelinin Suudi Arabistan-Mısır-Türkiye ve ABD-İsrail-Rusya olarak ikiye bölünmesi ise gündemi hareketlendirdi.

İsrailli yetkililere göre paneli ayırma talebi Suudi yetkililerden geldi. İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon konuşmasına, “Bazıları organizasyonu yapanlara, bizimle beraber oturmamak için, paneli ikiye bölme baskısı yaptı” şeklinde başladı. Ayalon konuşmasında bu durumun Ortadoğu sorununun kaynağı olduğunu, Arapların İsrail ile oturmak, konuşmak, uzlaşmak istemediklerini sözlerine ekledi. Bu durumun karşılıklı saygı ve hoşgörünün ne kadar az olduğunu ortaya koyduğunu da sözlerine ekledi. ABD Senatörü Lieberman da Ayalon’un tepkisine katılarak, altı kişilik bir panele katılacağını zannederken, Suudiler İsrailliler ile yan yana oturmak istemiyor diye panelin ikiye bölündüğünü gözlemlediğini belirtti.

Suudi Prensi ise panelin ikiye bölünme talebinin kendisinden gelmediğini, geçtiğimiz günlerde yaşanan Türkiye – İsrail krizine bağlı olabileceğini belirtti. Ayalon, Prens’in açıklamasını takiben, “Kendisi paneli bölünmesini talep etmediyse, sahnede el sıkışmaktan büyük memnuniyet duyacağım” dedi. Sahneye gelmeyi reddeden Prens’in yanına giden Ayalon, Prens’in elini sıkarak “İsrail barışa kendini adamıştır” dedi.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008