gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Hamas arabulucu esir değişiminin şartlarını değiştirdi
Hamas arabulucu esir değişiminin şartlarını değiştirdi

Hamas’ın ileri gelenlerinden Osama al-Muzayni, Şalit’in iadesi ile gelecek günler için pazarlıklarla ilgili bir gelişme beklemiyor. Ama Alman arabulucular umutlu

Esir değişimi ile ilgili pazarlıklardan sorumlu Hamas yetkilisi Osama al- Muzayni, Pazar günü yaptığı açıklamada, Alman arabulucunun taraflara yeni fikirlerle geldiğini ve anlaşmanın çehresini değiştirdiğini ifade etti.

 Osama al-Muzayni, Hamas’ın görüşmelerin şu ana kadar olan kısmında İsrail’in gerçek niyetlerinin gözlendiğini belirterek,  Şalit’in Fransız doktorlar tarafından ziyaret edilmesi ile ilgili Arap medyasına yansıyan haberlerin İsrail’in ‘balonu’ olduğunu ifade ederek haberi yalanladı.

Al-Muzayni gelecek günlerde ciddi bir gelişme beklemediğini ifade ettiyse de Alman arabulucunun çabaları ile yapılan görüşmelerin daha ciddi geçtiğini belirtti. Gene medyada yer alan İsrail istihbaratının Şalit’in Gazze’deki yerini bildiğini ifade eden haberleri de yalanladı; “İsrail Şalit’in yeri hakkında bir parça bilgiye bile sahip değil” açıklamasını yaptı.

Pazartesi gösterilerle 22. yıldönümünü Gazze’de kutlayan Hamas esir değişimleri ile ilgili bir açıklama yapmazken Hamas’ın yöneticisi Fethi Hamad örgütün yıldönümünü esirlerin serbest bırakıldığı bir festival ile kutlamak istediğini açıklamıştı.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Hamas’ın ileri gelenlerinden Osama al-Muzayni, Şalit’in iadesi ile gelecek günler için pazarlıklarla ilgili bir gelişme beklemiyor. Ama Alman arabulucular umutlu

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008