gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Ajandam /Müzikal ajan­da’m
/Müzikal ajan­da’m

Bu haftaki ajandamda sizlere notalarla seslenmek istedim. Etrafta o kadar çok müzik, etkinlik, konser, radyo programı ve dinleti varken bunları yalnızca kendime saklamak haksızlık olur diye düşündüm


“KARE AS” AÇIK RADYO’DA
Gazetemiz yazarlarından Robert Schild, 1 Kasım 2009’dan beri 94.9 Açık Radyo’da “Kare As” adlı bir program sunmaya başladı. Pazar akşamları saat 21.00 ile 22.00 arasında yayımlanan bu programda, yıllardır koleksiyonlarını yaptığı George Gershwin, Cole Porter, Kurt Weill ve Irving Berlin’in müziklerini çalıyor, bir yandan da onları dinleyicilere tanıtıyor. Program başladığından bu yana geçen ilk dört hafta boyunca iki giriş dizisinin ardından Gershwin ile Porter’dan söz ettikten sonra geçtiğimiz Pazar, 1888 yılında Rusya’da bir kantor’un oğlu olarak dünyaya gelen Israel Baline (Irving Berlin)’in müziklerine yer verdi. Her hafta farklı bir repertuardan kurulu ve çoğunlukla eski kayıtlardan oluşan şarkı listeleri dinleyicileri bir anda geçmişe döndürüyor. Kaçırmamanızı tavsiye ederim.
HANUKA KONSERİ’NDE BİR KADİFE SES
Bundan üç yıl önce Dostluk Yurdu Derneği’nin 40. Yıl kutlamaları için İstanbul’a gelen ve iki ünlü tenorla birlikte Neve Şalom’da unutulmaz bir konser veren ünlü sanatçı David D’Or bir kez daha İstanbul’da. Kadife sesli sanatçı, Neve Şalom ve Aşkenaz Cemaati’nin artık gelenekselleşen Hanuka Konserleri kapsamında, Hanuka haftası boyunca Neve Şalom Sinangogu’nda bir konser verecek – bu kez tek başına! Kulaklarınızın pası silinsin istiyorsanız, yerinizi bir an önce ayırtın.
Daha fazla bilgi için: 0212 2920386
İSTANBUL’DA BİR SAF DEBUSSY RESİTALİ
İstanbul Resitalleri’nin kış programı kapsamında, klasik müziğin 2009 yılında en fazla ödül alan piyanisti, Fransız virtüöz Jean-Efflam Bavouzet 16 Aralık Çarşamba akşamı MKM Atilla İlhan Salonu’nda bir Debusy Resitali verecek. Klasik müzik izleyicisi ve eleştirmenlerince “karizmatik, şiirsel ve hiper dinamik” olarak nitelendirilen Jean-Efflam Bavouzet , New York Times tarafından “klasik müziğin büyük skalalardaki icracısı” olarak tanımlanıyor. Çok kısa bir süre önce, Debussy’nin tüm piyano eserlerini kaydettiği dizinin üçüncü albümü ile BBC Music tarafından verilen “Yılın En İyi Enstrümantal Albümü 2009” unvanını da alan Bavouzet’nin ikinci İstanbul resitali muhteşem olacak.
HER ÇARŞAMBA POLAT TOWER’DA
Fulya Polat Tower’da hizmet veren People Meeting & Event Center önemli davet ve organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Türkiye’de Latin müziği denince akla ilk gelen isim Ayhan Sicimoğlu Aralık ayı içinde her Çarşamba saat 22.00’da “Latin All Stars Party” ile burada sahne alıyor. Canlı performansın biletleri Biletix’te!

AVRUPA YAKASI’NIN CAZCISI
Avrupa Yakası dizisinde canlandırdığı Yaprak karakteri ile tanınan Hale Caneroğlu, 15 Aralık Salı akşamı saat 22.30’da Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde sahne alıyor. New York’ta The Neighborhood Playhouse tiyatro okulunda okuduğu sırada rol aldığı iki müzikal ve Türkiye’ye döndükten sonra tanıştığı Melih Kibar sayesinde müzikle uğraşmaya başlayan Hale Caneroğlu, yine Melih Kibar’ın teşvikiyle İstanbul Gelişim Orkestrası ile çalışmaya başladı. Bunun yanında orkestranın tarzına uygun olmayan, ancak kendi sevdiği parçaları seslendirmek için de Hale Caneroğlu Cover Project adını verdiği grubunu kurdu. Grubun repertuarı daha çok müzikal parçalar ve 80’lerin dans şarkılarından oluşuyor.

 

Facebook'ta Paylaş
Yazar Aylin YENGİN
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008