gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
LİMMUD’DA atölye ve sanat çalışmaları
LİMMUD’DA atölye ve sanat çalışmaları

Daha önceki yılda olduğu gibi bu yılki Limmud’un da vazgeçilmezlerinden biri atölye çalışmalarıydı. Etel Lita Russo’nun ‘Kukla Yapım Atölyesi’, Betina Demişulam’ın ‘Takı Tasarım Atölyesi’, Yoel Meranda’nın ‘Belgesel Sanatı’, Rosy Maçaro’nun ‘Heykel Atölyesi’, Miryam Anjel’in ‘Sanat Terapisi’, Michal Bardavid’in ‘Dans Terapisi’, Şeli Kohen’in ‘Resim Atölyesi’, Jozi Levi ve Duo Zimbalista’nın ‘Perküsyon Atölyeleri’, katılımcılara hem bir şey öğrenme hem de interaktif olarak etkinliğe katılma olanağı sundu.

ARİEL GOLDENBERG 

Film Atölyesi: Her Film Saygıdeğerdir

Keyifli üslubuyla içinde bulunduğu film endüstrisi hakkında bilgilendiren bir workshop hazırlayan Ariel Goldenberg, sunumunun ilk yarısında film prodüksiyon sisteminin  kademelerini anlatırken, sıkça merak edilen soruları yanıtlama fırsatı da buldu.  Reklam ve sinema prodüksiyonu yapan Goldenberg, yardımcı yönetmenliğini üstlendiği filmlerden kamera arkası ve senaryo örneklerini de dinleyicilerle paylaştı.

Joelle Pinto

GİLA BENEZRA

Makyaj Atölyesi

Film ve fotoğraf çekimlerinde profesyonel makyaj sanatçısı olarak görev alan Gila Benezra’nın makyaj atölyesi, bayanların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Uygulamalı bir atölye çalışması sunan Benezra, doğru malzeme seçiminden doğru renk seçimine kadar makyajın birçok ayrıntısında aydınlatıcı bilgiler verdi. Gila, tüm soruları yanıtlarken, katılımcı bayanlar ise en çok doğru bildikleri birçok şeyin yanlış olduğunu öğrendiklerinde şaşırdılar.

Virna B. Gümüşgerdan

ETHEL MULİNAS ARAF 

Okuma Tiyatrosu

Limmud’da doğaçlama egzersizleri üzerine bir workshop hazırlayan Ethel Molinas Araf, gerek tiyatrocu gerekse hayatında hiç doğaçlama egzersizi yapmamış dinleyicilerini cesaretlendirerek, çeşitli egzersizler yaptırdı.  Doğaçlama egzersizlerin doğru veya yanlış yapma yöntemi olmadığını vurgulayan Araf’ın her dakikası hareketli geçen workshopunda kişilerin dışavurumları keyifle izlenirken, sınıfta bulunan herkesin yer aldığı bir doğaçlama hikâye etkinliği de yapıldı.

Joelle Pinto

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008