gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Şalomcular da LİMMUD’da söz aldı
Şalomcular da LİMMUD’da söz aldı

Birçok Şalom yazarı da bu yılki Limmud’a konuşmacı ve panelist olarak görev aldı.

Birçok Şalom yazarı da bu yılki Limmud’a konuşmacı ve panelist olarak görev aldı. Dış Haberler yazarlarından Haymi Behar “Geniş Toplumda Yahudi Algılaması” başlıklı bir sunum yaparken, Perspektif sayfası editörlerimizden Marsel Russo “Ortadoğu’nun Şekillenmesinde Yahudi İnşası ve Arap İsyanı” başlıklı bir sunum yaptı. Moris Levi “Masalımsı Öyküler”le dinleyicilere hoş vakit geçirtirken, sinema yazarımız Viktor Apalaçi “Huzursuz- Restless” filminin gösterimini yönetti. Sanat yazarımız Rubi Asa, “Mimaride Yahudi Kültürü Olgusu” panelinin moderatörlüğünü yaparken, yaşam koçlarımızdan Violet Alaluf iki saatlik bir atölye çalışması ile “Kendi Kendimizin Yaşam Koçu Olma”yı öğretti.

VİOLET ALALUF 

Kendi Kendinizin Yaşam Koçu Olmak

Yaşam Koçu Violet Alaluf iki seanslık etkinlik boyunca katılımcıları bir içsel yolculuğa çıkardı. Yaşamın amacı, koçluk nedir- ne değildir, karşıdakini dinlemenin nasıl olması gerektiği gibi konularda bilgiler veren yaşam koçu,  olumlu yönlere odaklanmak gerektiği, “kurban olma” figüründen çıkmanın önemi üzerinde de durdu.

Ester Yannier

 

VİKTOR APALAÇİ

Film Gösterimi: ‘Restless’

Gazetemizin sinema köşesi yazarı Viktor Apalaçi, sinemaseverleri Amerikalı yönetmen Amos Kollek’in yönettiği ve başrollerini Moshe İvgy ile Ran Danker’in paylaştığı “Restless” filmiyle buluşturdu. 20 yıl önce oğlunu henüz bebek iken terk edip ABD’ye giden bir babanın buradaki yaşam savaşını ve oğluyla yüzleşmesini anlatan film, insani ve hüzünlü anlatımı ile seyircilerin beğenisini topladı.

Tuna Saylağ

 

HAYMİ BEHAR

Geniş Toplumda Yahudi Algılaması: Önyargılarla Nasıl Mücadele Edilir?

Köşe yazarlarımızdan Haymi Behar ilgiyle izlenen sunumunda, Yahudiliğin 3500 yıllık kültürel mirasını detaylı incelerken, yeni yüzyıla adapte etmek ve bir sonraki nesle aktarmanın önemi üzerinde durdu.  Yahudi algılanmasını din, ırk, dil, millet, kültür, sosyal sınıf gibi çeşitli öğelerle inceleyen Behar, İsrailoğulları’nın kronolojileri hakkında bilgiler verdi.  Yahudi algılamasını kolektif karikatürlerle sunduğu kısmı büyük ilgi gören Behar, sunum sonunda çeşitli soruları yanıtladı.

Joelle Pinto

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X

Birçok Şalom yazarı da bu yılki Limmud’a konuşmacı ve panelist olarak görev aldı.

"/>
İlgili Haberler
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008