gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
GKD hanımlarının Büyükada temalı açılış günü
GKD hanımlarının Büyükada temalı açılış günü

11 Kasım Çarşamba günü Göztepe Kültür Derneği’nin her yıl geleneksel olarak tekrarladığı hanımlar açılış yemeği gerçekleşti

Faaliyetin ilk durağı nakış ve el sanatları çalışmalarını birlikte sergileyen Feride Petilon veDora Debahar’ın Gökkuşağı” adlı sergisiydi. Serginin ana temasını Büyükada manzaraları ve çiçekleri oluşturuyordu.

Daha sonra yemek salonuna alınan seçkin davetli topluluğunun arasında, Türkiye Hahambaşısı Rav İsak Haleva’nın eşi Recina Haleva, İsrail’in İstanbul Başkansolusu Moşe Kamhi’nin eşi Ferda Kamhi, Dernekler Masası Başkanı Tuna Alkan ve dernek kurum ve vakıfların yönetim kademesindeki hanım temsilcileri vardı.

Göztepe Kültür Derneği’nin hanımları tarafından hazırlanan leziz yemeklerin yenmesinin ardından, Derneğin hanımlar kolu başkanı Lili Salerno sahneye gelerek günün anlamına yaraşan özlü bir konuşma gerçekleştirdi.

Günün keyfi ise “Ezan, Çan, Hazan” isimli bir mini tiyatro oyunu idi. Önce sahneye gelen Murat Eskenazi ada vapuru kaptanı rolü ile eskilere giden ada anılarını anlatırken, geriden metnini Donna Kasuto’nun seslendirdiği Adalarla ilgili bir belgesel barkovizyonda gösterildi.

Artık sıra oyuna gelmişti, Murat Eskenazi, Diana Gabay, Rina Yanni, Viki Toledo, Eti Romano, Raşel Özübahar, Korin Gerşon, Nensi Molho, Viki Eskenazi, küçük oyuncu Seymi Seviş, Leon Seloni ve Sami Levi’nin rol aldığı ve Büyükada simalarını yansıtan oyun son derece akıcı ve keyifli bir gösteriydi. Toplumumuzun içinden yetişen ve artık ününü profesyonelce herkese ispat eden Sefarad grubundan Sami Levi, oyun boyunca söylediği Ladino, Ermenice, Rumca, Türk Sanat müziği ve pop müzikten oluşan bir şarkı demeti ile seyirciyi dünden bugüne getirdi ve duygu seli yarattı.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Sara YANAROCAK syanarocak@yahoo.com.tr
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
11 Kasım Çarşamba günü Göztepe Kültür Derneği’nin her yıl geleneksel olarak tekrarladığı hanımlar açılış yemeği gerçekleşti

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008