gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Safir’in İnternet sayfası

Pazar günü eşimle Neve Şalom’da bir düğüne gittik. Ayakkabıların giderek yükselen topukları ve yağan yağmur, bayanların yürüyüşünü zorlaştırdıysa da herkes mekana sağ salim ulaştı. Çoktan beri bir düğüne gitmeyince daha da keyifli oluyor. “Lütfen bayanlar, lütfen kalabalık bir düğünümüz var, etrafı boşaltalım” diye kendini harab eden teşrifatçı İzzet Bey’e rağmen önce damadı sonra  gelini görmeden yukarı çıkmadım.

Evlenecek çiftin en az birini yakından tanıyorsanız o düğün doğal olarak size daha sıcak gelir. Doğan Hananel’i çocukluk yıllarından  biliyorum. Ama o gün önemli olan Doğan’ın gelini beklerken yüzünde gördüğüm güleryüzlü ve mutlu ifadeydi. Günümüzde gençler o kadar bilinçli ki, duygusallık neredeyse yok oluyor. Oysa Felis tevaya çıkarken gözlerindeki heyecan birikimleri sevincin dışavurumu oldu. Dilerim yolları uzun ve şansları açık olsun.

***

Aynı gün öğleden sonra Coco Chanel ile Igor Stravinsky’nin aşkını anlatan filme gittik. Doğrusu biraz hayal kırıklığına uğradım. Dikkat etmedim, ama sanırım Fransız yapımıydı, zira çok ağır çekimde seyrediyordu. Gene de sinema benim için ayrı bir dünya. Işıklar kapanıp koltuğuma gömüldüğümde farklı boyutlardayım. Sinema hayal  gücümün sınırlarını zorluyor, onun için seviyorum.

Film bitip sokağa çıktığımızda hava kararmıştı. Sabahtan beri de dışardaydık. Tatlı bir rehavet çöktü. Oysa çok sevdiğim bir arkadaşım, Elyan Aysoy’un Safir adlı yaşam atölyesinin açılışı vardı. Sonunda bir sürü ‘kahve bahane’ ile açılışa gitmedik. Vicdan muhakemesi yapmak gibi bir adetim olmamasına rağmen, akşam televizyon karşısında ayaklarımı uzatırken, ‘neden bu açılışı kaçırdım’ diye içim içimi yedim.

Ertesi sabah ilk işim Safir’in internet sayfasına (www.safirdanismanlik.com.tr) girmek oldu. Söz konusu eğitim ve psikolojik danışmanlık merkezinde çalışmaların tümü, alanında uzman ve deneyimli eğitmenler tarafından veriliyor.

Yaşamınızın daha kaliteli olması sizin için önemliyse, başlangıç olarak Safir’in web sayfalarına girin. Her şey çok açık, çok net ve doğrusu merak uyandırıyor. İlk fırsatı kaçırdım, ikincisini yaratacağım.

***

28. İstanbul Kitap Fuarı bu yıl da Beylikdüzü’nde gerçekleşiyor. 31 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek fuarın bu yılki teması, ‘kültürlerarası diyalogda çeviri’. On yedi yıldan beri etkinliğe katılan Gözlem Kitabevi bu yıl da fuarda kitapseverlerle buluşacak. Bu arada TÜYAP’a giriş davetiyesi isteyen kitap kurtları ofisimize uğrayabilirler. Gözlem’in fuara hazırladığı son kitap: Raşi’nin Kızı, çok ses getireceğe benziyor.    

Facebook'ta Paylaş
Yazar Tilda LEVI Ayrıntı tilda@salom.com.tr
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008