gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Şimon Peres hastane çıkışında görüşmelerine devam etti
Şimon Peres hastane çıkışında görüşmelerine devam etti

Hafta sonunda bir toplantıda baygınlık geçiren ve bir gece hastanede gözlem altında tutulan İsrail Devlet Başkanı Peres, taburcu olduktan sonra toplantılarına devam etti

Geçtiğimiz hafta katıldığı bir törende kısa süreli bir baygınlık geçirerek hastaneye kaldırılan İsrail Devlet Başkanı Şimon Peres, taburcu olduktan sonra ABD Ortadoğu Özel Temsilcisi George Mitchell ile bir araya geldi.

Peres Cumartesi akşamı Tel Aviv’de genç yöneticilerle yaptığı bir konuşmada baygınlık geçirdi. İlk müdahalesi Magen David Adom acil tıp teknisyeni tarafından yapılan Peres, kongre salonunu yürüyerek terk etti.

Geçirdiği rahatsızlığın ardından gözlem ve müşahede için Tel Aviv yakınlarındaki Tel Hashomer Sheba Medical Center’da bir gece tutulan Peres, Pazar günü taburcu edildi. Hastanenin Başhekimi Dr. Zeev Rothstein basına yaptığı açıklamada  “Fiziksel olarak sağlıklı, dinamik ve kalbi genç bir Devlet Başkanımız var” dedi.  Peres’in basın temsilcisi Ayelet Frisch de Devlet Başkanı’nın baygınlığının sebebinin yoğun çalışma programı olduğunu belirtti. Frisch hastanede yapılan testlerde olumsuz bir duruma rastlanmadığını da vurguladı.

İsrail Devlet Başkanı Peres, hastaneden taburcu olduktan sonra, aynı günün ilerleyen saatlerinde de Mitchell ile bir araya geldi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise, Peres ile görüştüğünü açıkladı.

Netanyahu görüşmesinde Mitchell ile yapacağı görüşmeden sonra artık dinlenmesi gerektiğini belirterek hükümetin ve halkın, kendisinin sağlığı ile ilgili endişelendiğini ifade etti.

İsrail’in 9. Devlet Başkanı olan Peres yaşına rağmen oldukça yoğun bir çalışma programı yürütüyor. Geçtiğimiz birkaç gün içinde İspanya Dışişleri Bakanı Miguel Angel ile bir dizi toplantı gerçekleştirmiş ve Başkan Dimitri Medvedev ile görüşmeler için Rusya’ya gitmişti.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008