gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Sanatta Kısa Kısa -
-

Tuluyhan Uğurlu sizi Akdeniz’e çağırıyor

Geçen yıl Haydarpaşa Garı merdivenlerinde verdiği konserde izleyenleri büyüleyen Tuluyhan Uğurlu, 10 Eylül Perşembe akşamı, saat 21.00’de aynı mekânda yeni albümü “Akdeniz”i bir kez daha seslendirirken, 500’e yakın Akdeniz görüntüsünden oluşan görsel bir sunum da eş zamanlı olarak yapılacak. Ayrıca, “Akdeniz İnanmayı Sever” isimli bölümde Tuluyhan Uğurlu sahneyi semazenlerle paylaşacak.

 

40 yıl sonra “II. Dario Moreno Özel Ödülü”

1 Aralık 1968’de kaybettiğimiz Dario Moreno’nun ölümünün 40. yılında ‘2. Dario Moreno Özel Ödülü’ Menajeri ve yakın arkadaşı Erkan Özerman tarafından Paris’te, Ekim ayında yapılacak bir törenle bir Fransız ve bir Türk sanatçısına verilecek. Seçici jüriyi oluşturanlar arasında Fransa Kültür ve İletişim Bakanı Christine Albanel, Paris Belediye Başkanı Bernard Delano, Charles Aznavur, Göksin Sipahioğlu, Rika Zarai, Nana Mouskouri, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İzmir Belediye Başkanı  Aziz Kocaoğlu, Daniel Grünberg,Kaden Garanti,Rashel Meseri, Robert Schild, Leyla Alaton Günyeli, Ertuğrul Özkök gibi isimler bulunuyor. Oyların neticesi Ağustos sonunda ilan edilecek.

 

“Cross Roads”

Mac Art Gallery, 8 -30 Eylül tarihleri arasında 54. Venedik Bienali’nde Şili’yi temsil eden Ivan Navarronun çalışmalarını, Türkiye’nin önde gelen çağdaş sanatçılarından Hakan Onur ve Fırat Engin’in eserleriyle “Cross Roads” sergisinde buluşturuyor. Sergi, Pazar hariç her gün 10:00-19:00 arasında görülebilir. Tel: 212 343 85 40–41

 

Deyim Sanat Galerisi’nde Güz Sergisi

Deyim Sanat Galerisi kış sezonunu 1-30 Eylül tarihleri arasındaki “Güz 2009” Karma Resim ve Heykel Sergisi ile karşılıyor.

 Birçok sanatçının katılımı ile gerçekleşecek olan bu sergide sanatseverler baskı, heykel, yağlıboya ve suluboya’dan oluşan eserleri görme fırsatı bulacaklar. Katılan bazı sanatçılar:Ali Atmaca,  SalimBaşyiğit, İbrahim Safi, Süleymen Saim Tekcan, Yusuf Özsarfati, Bihrat Mavitan, Tülin Erkal, Yaşar Yeniceli, Hikmet Çetinkaya.  Tel: 0212-286 21 83 

 

SSM’de Nadia Arditti Heykel Sergisi

Schneidertempel Sanat Merkezi, 3 Eylül–15 Ekim tarihleri arasında Heykeltıraş Nadia Arditti’nin eserlerini ağırlayacak. İlk resim sergisini 1975 yılında açan sanatçı, resimle başladığı sanat yolculuğuna 1992 yılından beri heykelle devam ediyor.

Birçok seriye imza atan Arditti, “Sen ve Ben”, “Ayışığı” ve “Deniz Aşkı”nda daha çok, kadının doğayla ilişkisini irdeledi. “Küresel Uyarı” ve “İyimserlik” serileri de doğaya ve sosyal sorumluluk temalarına yönelikti. Son eserlerinde ise, dünyaya bakışındaki iyimserlik, olgunluk ve yalınlık göze çarpıyor.

Açılış, 3 Eylül Perşembe akşamı saat 19.00-21.00 arasında gerçekleşecek. Tel: 0 212 249 01 50

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008