gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
AB’den Batı Şeria’daki elektrik santraline yatırım
AB’den Batı Şeria’daki elektrik santraline yatırım
Avrupa Yatırım Bankası, Batı Şeria’da 100 milyon dolar yatırımla dört elektrik santrali inşa edilmesini talep etti. Şu anda elektriği İsrail santrallerinden alan Filistin şehirlerinde yeni istasyonlar sayesinde elektrik miktarının önemli ölçüde artması bekleniyor

Batı Şeria altyapısına en büyük yatırımlardan biri için İsrail, Avrupa Yatırım Bankası’nın (AYB) 100 milyon dolara dört elektrik santrali inşa etme talebini onayladı.

Geçtiğimiz hafta, bölgedeki İsrail Savunma Güçleri Hükümet Faaliyetleri Koordinatörlüğü, İsrail Elektrik Kurumu ve Ulusal Altyapılar Bakanlığı yetkilileri AYB’nın Batı Şeria’da dört elektrik santrali kurma talebini değerlendirmek için bir araya geldiler.

Filistin Yönetimi Enerji Bakanlığı da Batı Şeria’da Nablus yakınlarında bağımsız bir elektrik santrali kurulması fikrini konuşmaya başladı. Gazze Şeridi’nde bir elektrik santrali planı zaten bulunuyor. Geçen hafta, İsrail Savunma Güçleri türbin makinelerinin Avrupa’da tamir edildikten sonra Gazze’ye transfer edilmelerine yardımcı oldu.

Batı Şeria’daki Filistin şehirleri şu anda elektriği İsrailli elektrik santrallerinden alıyorlar. Bu santraller elektriği bölgedeki beş alt istasyona transfer ediyor. Yeni alt istasyonlar, gelişen ekonomiyle sürekli büyüyerek daha çok elektrik tüketen Batı Şeria’ya elektrik miktarını önemli ölçüde artıracak.

Planlamada yer alan yetkililere göre, yeni alt istasyonlar Cenin yakınlarında planlanan endüstriyel bölgeye ve Ramallah yakınlarında planlanan Rawabi adlı yeni Filistin şehrine yeterince elektrik sağlayabilecek.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008