gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Dışişlerinde yeni dönem
Dışişlerinde yeni dönem

Ertuğrul Apakan’ın New York’taki Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği’ne atanmasından sonra boşalan Dışişleri Bakanlığı Müsteşarlığı’na Türkiye’nin Tel Aviv eski Büyükelçisi Feridun Sinirlioğlu getirildi

Dışişleri Bakanlığı’nda Müsteşar Ertuğrul Apakan’ın Türkiye’nin New York’taki BM Daimi Temsilcisi olacağının kesinleşmesinden sonra, Ortadoğu’dan sorumlu Müsteşar Yardımcısı Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu’nun müsteşarlığa atanması, beklenen bir gelişme olarak yorumlandı.

Yeni kuşak genç diplomatların temsilcisi olan Sinirlioğlu’nun müsteşarlığa getirilmesi ile Dışişleri Bakanlığı’nda yeni bir dönem başlamış oldu.

 ORTADOĞU UZMANI

Feridun Sinirlioğlu, her ne kadar kendisine “Ortadoğu uzmanı” sıfatının yakıştırılmasına karşı çıksa da, müsteşar yardımcılığı döneminde Türkiye’nin arabuluculuğunda İsrail ile Suriye arasında başlatılan dolaylı görüşmelerde ve İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırısından sonra Başbakan Erdoğan’ın sert çıkışıyla bozulan Ankara-Tel Aviv ilişkilerinin yeniden rayına oturtulmasında üstlendiği önemli görevlerle bu sıfatı hak ediyor.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in zamanında Dış Politika Danışmanlığı’nı yapan Sinirlioğlu, ayrıca şimdiki Büyükelçi Namık Tan’dan önce Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçisi idi.

 

Facebook'ta Paylaş
Yorum Ekle Yorum Ekle
Yorum Ekle X
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X

Ertuğrul Apakan’ın New York’taki Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği’ne atanmasından sonra boşalan Dışişleri Bakanlığı Müsteşarlığı’na Türkiye’nin Tel Aviv eski Büyükelçisi Feridun Sinirlioğlu getirildi

"/>
Yorumlar
A İlgili haber bulunamadı
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008