gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Maccabiat ekibinde son hazırlıklar
Maccabiat ekibinde son hazırlıklar

30 Haziran Salı günü, Yıldırım Spor Kulübü’nde toplanan velilere Maccabiatlar ile ilgili kısa bir bilgi verildikten sonra, oyunlara katılacak sporculara Ay yıldızlı formalar dağıtıldı. Yöneticiler, Türk Futbol Federasyonuna katkılarından dolayı teşekkür ettiler

13 Temmuz pazartesi günü resmi açılışının yapılacağı  18. Macabiat Oyunları’nda  Türk takımının karşılaşma yapacak rakipleri  ve grupları  belli oldu Basketbol 93-94 kategorisinde  turnuvaya katılan Türk Takımı’nın rakipleri şu şekilde; Amerika, Kanada, Rusya, İtalya ve Belçika ile karşılaşacak. Bu dalda genç basketbolcularımızı zorlu karşılaşmalar bekliyor.

Futsal Gençler, 91-92’de Brezilya, İngiltere, Arjantin, İspanya ve Fransa ile karşılaşacak. Futsal Gençler 93-94 yaş kategorisinde Arjantin, Meksika, İspanya, Avustralya ile karşılaşılacak Kura sonrası görüştüğümüz futbol yöneticilerinden Vedat Levi  kısa bir değerlendirme yaptı. “93-94 yas grubunda  futsalda grupta son şampiyon Arjantin bulunuyor. Meksika ile ilk defa karışılacağız. Diğer takım İspanya yine bizim kalitemizde. Burada hedefimiz grubu ilk ikide bitirip yarı finalist olmak. 91-92 futsalda “İngiltere ile dört sene önce  3. lük  maçına çıktık ancak kaybettik ve Roma da yarı finalde elendik; bu seferki maçta  iddialıyız. İngiltere neredeyse ezeli rakibimiz oldu. Bu sefer farklı olacak. Fransa ve İspanya bizim ayarımızda takımlar. Takıma güvenimiz tam. Her iki takımında bu turnuva iyi hazırlandı elimizden geleni yapacağız.”

Oyunlar öncesi İsrail Maccabiat Organizasyon Komisyonu’nun yaptığı son açıklamada krize rağmen geçtiğimiz yıllara oranla katılımın %15 artış gösterdiğini belirtildi. Bu yıl 5.300 sporcunun kayıt yaptırdığı oyunlara, İsrail’den de 2.000 ek sporcunun kayıt yaptırması bekleniyor. İsrail, 18. Maccabiat Oyunları’yla $18-$20 milyon arası bir turizm geliri elde edecek.

Türk Maccabiat ekibi yaptıkları açıklamada, hazırlıkların son aşamaya geldiğini, Türkiye’yi oyunlarda en iyi şekilde temsil etmek istediklerini belirttiler. Maccabiat oyunlarına yarışacak sporculara Maccabiat Onursal Başkanı Mordo Elnekave, Genel Başkan Jojo Pinto, Genel Kordinatör Sadi Beceren, Spor Komitesi Başkanı Yusuf Aner eşlik edecek. Oyunlarla  ile ilgili detaylı bilgiyi Şalom spor sayfalarından vehttp://maccabiahturkiye.blogspot.com/

Facebook'ta Paylaş
Yazar Rudi DİRİMAN
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008