gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Kaçırılmasının 3. yılında Şalit için tüm dünya el ele
Kaçırılmasının 3. yılında Şalit için tüm dünya el ele

Dünya,  Hamaslı militanlarca kaçırılan İsrailli asker Gilad Şalit’in, esaretinin üçüncü yılında ses getiren olaylara sahne oldu

Tüm dünya, 25 Haziran 2006’da kaçırılıp Hamas’ın elinde esir bulunan İsrailli asker Gilad Şalit için seferber oldu.

Gilad’ın babası Noam Şalid, Ordu Radyosu’na yaptığı konuşmada, İsrail’de, genç, yaşlı, kadın, erkek, herkesin üç dakika boyunca gözünü kapalı tutmasını rica etti. Sadece üç dakika boyunca, her kişinin oğlu Gilad’ın çektiği sıkıntıları düşünmesini istedi. Oğlunun, nefesini tutmuş şekilde, üç dakika değil, üç saat değil, hatta üç gün bile değil, tam üç yıldır, fiziksel ve ruhsal olarak acı çektiğini ve özgürlüğüne kavuşmak için gün saydığını belirtti.

Gilad Şalit’in doğduğu yer olan Nahariya’da açılan sergide, 100 sanatçı,’Şalit Serbest Bırakılsın’ temalı eserler ile dünya kamuoyunun duyarlılığına seslendi.

Sergideki konuşmasında, Gilad’ın babası Noam Şalit, halkı, Tel Aviv’de oğlu adına düzenlenecek mitinge katılmaya davet etti. Noam, miting davetiyelerinin Başbakan Netanyahu, devlet bakanları ve parlamento üyelerine de gönderildiğini söyledi.

Brüksel’de Avrupa Birliği Parlamentosu’nun önünde düzenlenen yürüyüşte de, binlerce kişi Gilad Şalit ve ailesine destek verdi. Katılımcılardan oluşan zincir, binanın etrafını sardıktan sonra, gökyüzüne yüzlerce balon salıverildi. Mitinge, Yahudi olmayan Belçika vatandaşlarının da katılması, konu hakkında tüm dünyanın hassasiyetini ortaya koyuyor.

14 Haziran’da Norveç’te, (ICEJ)Kudüs Uluslar arası Hıristiyan Elçiliği’nin düzenlediği yürüyüşte, 4 bin Hıristiyan vatandaş, Norveç Hükümeti ve Uluslararası Kırmızı Haç Örgütü’ne, Şalit’in kurtarılması çabalarını artırmaları için çağrıda bulundu. Norveç’in Filistin’e bağış sağlayan ülkelerin toplantılarına başkanlık ettiğini; bu gücünü, Şalit konusunda Hamas’a baskı yapmada kullanması gerektiği belirtildi.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Dünya,  Hamaslı militanlarca kaçırılan İsrailli asker Gilad Şalit’in, esaretinin üçüncü yılında ses getiren olaylara sahne oldu

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008